Šťastná výhra Záhorákov pod Lachovcom

83
Situácia pred druhým gólom v sieti Púchova. Hosťujúci útočník (vpravo) stojí v podstate v bránke. Púchovčania reklamovali postavenie mimo hry, rozhodcovia mali iný názor... FOTO: Milan Podmaník

MŠK Púchov – Skalica 1:2 (0:1)

Góly: 66. Straňák – 32. Voleský, 77. Šebesta
ŽK: Cifranič – Baumgartner, Kousal, Mizerák, rozhodovali Dzivjak – Čajka, Poracký, 350 divákov

Púchovčania zaskočili favorita aktívnym napádaním už na jeho polovici, súperova obrana však odolávala aj po niekoľkých štandardkách, ktorých exekútorom bol Patrik Mráz. Hra sa však pohybovala väčšinou v strede ihriska, obe mužstvá kopili až nezvyčajné množstvo technických chýb. V prvej polhodine Skalica domácu bránku neohrozila, aktivitu Púchova brzdili fauly Záhorákov, z ktorých nie všetky benevolentný rozhodca trestal. Neodpískal ani faul na Krčulu na hranici šestnástky, a tak prišiel trest. Púchovčania na pravej strane obrany namiesto jednoduchého odkopu s loptou driblovali a snažili sa ju vyviezť z pokutového územia. V 32. minúte to ani na dvakrát nevyšlo, Šebesta poslal loptu do šestnástky, tá sa šťastne odrazila k Voleskému a hostia viedli – 1:2. Domáci sa vzchopili, no šance Holiša a Mráza zostali len šancami.

V druhom polčase Skaličania kúskovali hru, Púchovčania nedokázali na ich deštrukčnú taktiku reagovať. V 66. minúte však po rohovom kope sa najlepšie zorientoval Straňák a strelou k žrdi vyrovnal – 1:1. Skaličania po góle predviedli to, čo z nich robí jeden z najlepších celkov súťaže. Dlhými pasmi po ľavom krídle zamestnávali domácu obranu. V 77. minúte po priamom kope z pravej strany lopta poskakovala v pokutovom území, napokon sa dostala k Šebestovi, ktorý stojac na bránkovej čiare poslal loptu hlavou do siete – 1:2. Skaličania potom už len zdržiavali a bez väčších problémov si ustrážili vedenie. Púchovčania si prehru nezaslúžili.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Pavlovčík, Majdan, Straňák, Mráz, Michlík, Holáň (72. Kubík), Pucheľ, Ullman, Krčula (63. Kapusniak), Holiš (63. D. Pilný), tréner: Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 22. kola: Dubnica nad Váhom – Slovan 0:0, Žilina B – Bardejov 1:0, Komárno – Banská Bystrica 2:1, Trebišov – Humenné 1:1, Košice – Námestovo 6:2, Rohožník – Petržalka 1:1

16. Námestovo 22 0 3 19 13:69 3

Program 23. kola: Podbrezová – MŠK Púchov (1. 4. o 17.00), Košice – Šamorín, Slovan Bratislava B – Žilina B, Námestovo – Bardejov, Humenné – Dubnica nad Váhom, B. Bystrica – Petržalka, Skalica – Komárno, Rohožník – Trebišov