Muži MŠK Púchov po tretine súťaže prelomili smolu, vybojovali víťazstvo nad Šamorínom

108

MŠK Púchov – Šamorín 2:1 (0:0)

Góly: 72. Holiš, 88. Holiš – 49. Vrábel
ŽK: Ullman, Holiš, Pavlovič, Lacko, Martinček – Vrábel, Leginus, Štefanka, Baez, ČK: Boateng, rozhodcovia: Benedik – Bobko, Tokoš, 356 divákov

Po úvodnom oťukávaní prevzali taktovku stretnutia do svojich rúk futbalisti MŠK Púchov. Tí už konečne chceli prekonať málo vídanú smolu, ktorá ich sprevádza týmto futbalovým ročníkom. Do desiatej minúty Púchovčania zahrávali niekoľko centrov do pokutového územia hostí, tí ich však bezpečne zachytávali, prípadne odvracali do bezpečia. V 12.minúte sa zrodila sľubná šanca, loptu smerujúcu na Holiša na hrote domáceho útoku však v poslednej chvíli domáci odvrátili na roh. O tri minúty neskôr si Mráz pekne spracoval loptu v pokutovom území, jeho následná strela však mierila len do bočnej siete. Až do 25. minúty hostia nepredviedli v útočnej fáze prakticky nič nebezpečné, na druhej strane tlak Púchovčanov bol jalový, bez vyloženejších príležitostí. Až v 27. minúte sa v tutovke ocitol Mráz, jeho lopta hlavou však smerovala do stredu bránky, kde stál brankár hostí. Tomu síce lopta z náručia vypadla, na púchovskej strane však nebolo hráča, ktorý by ju dotlačil do siete. V 31.minúte rozhodca vylúčil hosťujúceho Boatenga, ktorý v prerušenej hre udrel lakťom do brucha jedného z Púchovčanov. Tlak domácich pokračoval, hralo sa prakticky na jednu bránku. Do šance sa dostal Ullman, v páde však netrafil bránku. Na druhej strane mohli Šamorínčania streleckú impotenciu domácich potrestať v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy sa po spolupráci Vrábla s Laginusom ocitol v stopercentnej šanci Laginus. Sám pred domácim brankárom však prestrelil bránku.

Šok pre Púchovčanov prišiel už po štyroch minútach druhého polčasu. Vráblovu strelu síce ešte domáci brankár Strelčík vyrazil a Vrábel ju napriek snahe brániaceho Martinčeka poslal do domácej siete – 0:1. Púchovčania pridali, no na trávnik sa vniesla nervozita, ktorá sa prejavila niekoľkými konfliktmi medzi hráčmi na ihrisku. Hostia sa zamerali na ubránenie jednogólového vedenia, no niekoľkokrát ukázali aj útočné snahy. V 72.minúte sa domáci futbalisti konečne dočkali odmeny za svoju iniciatívu. Po rýchlej krídelnej akcii a následnom centri do pokutového územia si Holiš urobil priestor medzi dvomi brániacimi hráčmi a hlavou poslal oblúčikom loptu ponad hosťujúceho brankára do siete – 1:1. Domáci stupňovali tlak, no v ich hre bolo veľa nepresností. V 82.minúte po rohovom kope hostia ešte loptu odvrátili do bezpečia, následná strela Kapusniaka mierila nad bránku. O chvíľu Šamorínčania odvrátili centrovanú loptu na rohový kop, no po ňom už domáci udreli. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času prišla odmena za neúnavnú aktivitu v podobe víťazného gólu. Strelil ho po rohovom kope opäť hlavou Holiš, ktorý namieril presne do pravého rohu hosťujúcej bránky – 2:1. Hostia vzápätí dvakrát vystriedali, no ohroziť Strelčíka sa im už nepodarilo. Čo sa im však podarilo, bolo niekoľko surových zákrokov, o červenú kartu si koledoval hosťujúci Bjekič po zákernom zákroku zo zadu na jedného z púchovských futbalistov. Púchovčania už premiérové víťazstvo v tomto ročníku uhájili napriek tomu, že arbiter nadstavoval sedem minút. Prvý trojbodový zásah tak prišiel na konto Púchova až po tretine súťažného ročníka. Verme, že bude častejším javom. Púchovčania môžu víťazstvo potvrdiť už v sobotu, kedy cestujú na trávnik posledného nováčika z Námestova.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Martinček, Pavlovič, Kopičár, Lacko, Kopiš (64. D. Pilný), Loduha, Holáň, Mráz (78. Kapusniak), Ullman (75. Krčula), Holiš, tréner Lukáš Kaplan
Zostava FC ŠTK 1914 Šamorín:
Veszelinov – Pančík, Nagy, Leginus, Oinkonomou, Fuják (89. Jančo), Vrábel (57. Bahi), Baez (Bjekič), Stašík, Štefanka (89. Dolinský), Boateng, tréner Michal Kuruc
Ostatné výsledky 10. kola:
Petržalka – Podbrezová 0:1, Slovan Bratislava B – Námestovo 3:0, Dubnica nad Váhom – Banská Bystrica 0:1, Komárno – Košice 1:1, Žilina B – Rohožník 1:1, Bardejov – Humenné – odložené na 27. 10., Trebišov – Skalica – odložené na 3. 11.

1. B. Bystrica 10 7 2 1 22:6 23
  2. Podbrezová 10 7 0 3 20:12 21
  3. Humenné 9 6 2 1 13:5 20
  4. Komárno 10 6 2 2 15:8 20
  5. Skalica 8 5 2 1 8:3 17
  6. Petržalka 9 5 1 3 17:8 16
  7. Žilina B 10 4 3 3 24:15 15
  8. Košice 10 4 2 4 21:15 14