Na Kolonke súťažili vo varení halušiek

775

V piatok 24. mája 2019 sa v Centre sociálnych služieb – Kolonka uskutočnil 3. ročník súťaže vo varení halušiek.

Súťažili klienti šiestich zariadení sociálnych služieb z nášho regiónu: CSS – Kolonka, CSS – Chmelinec, DSS – Nosice, CSS Sloven Slávnica, CSS Lúč – Pruské a CSS Bystričan. Súťažiaci mali za úlohu uvariť tanier halušiek so svojou špeciálnou ingredienciou a výzdobou. Organizátor zabezpečil súťažiacim kotlík, drevo a základné suroviny na prípravu bryndzových halušiek (bryndza, zemiaky, múka, slanina, soľ). Každé súťažné družstvo si prinieslo ďalšie potrebné kuchynské pomôcky a tajné ingrediencie na chuť a výzdobu uvarených halušiek.

Po uvarení halušiek hodnotiaca komisia pod vedením viceprimátora mesta Púchov Ing. Lukáša Ranika vyhodnotila chuť a úpravu porcie uvarených halušiek, čistotu a poriadok v priestore po uvarení a tiež súťažné oblečenie družstva. Prvé miesto vyhralo družstvo z DSS – Nosice, druhé miesto obsadilo družstvo CSS – Chmelinec a domáce družstvo z CSS – Kolonka skončilo tretie.

Riaditeľka CSS – Kolonka Mgr. Barbora Orgoníková a zástupkyňa zriaďovateľa PhDr. Elena Nekorancová z TSK pogratulovali víťazom a vyslovili prianie, aby sa úspešná akcia konala aj o rok. „Veľmi sa teším, že nám prestalo pršať a akcia sa mohla uskutočniť. Hlavnou myšlienkou tohto podujatia je spájanie generácií, pretože pri varení halušiek spolupracujú mladí so staršími. Radi sa tiež stretávame s kamarátmi z iných zariadení, porozprávame a zabavíme pri hudbe a občerstvení“, povedala na záver akcie riaditeľka B. Orgoníková. Viceprimátor mesta L. Ranik poďakoval organizátorom a povedal: „Súťaž vo varení slovenského národného jedla – halušiek – je veľmi dobrá akcia ako spojiť ľudí dokopy a spríjemniť klientom centier sociálnych služieb ich často neľahký život.“

Slavomír Flimmel