Na prvú výhru Púchov stále čaká

97

Ani v šiestom zápase tohtoročnej edície druhej ligy sa Púchovčania (v bielom) netešili z víťazstva. Nad ich sily boli favorizovaní Banskobystričania.

5. kolo: FC Rohožník – MŠK Púchov 3:2 (1:1)

Góly: 25. Privrel, 52. Herman, 73. Privrel – 33. Ullman, 70. Kopičár
ŽK: Beko, Kiss, Hitka, Holub, Privrel – Chríbik, D. Pilný, Kopičár
Púchovčania sa na pôde nováčika mohli ujať vedenia už v desiatej minúte, Patrik Mráz však nepremenil pokutový kop. Domáci sa ujali vedenia gólom Privrela v 25. minúte. Púchovčania pridali a o osem minút sa tešili z vyrovnávajúceho gólu. Jeho autorom bol Ullman. Hostia si nepostrážili úvod druhého polčasu a v 52. minúte poslal Herman domácich opäť do vedenia. Aj na tento gól dokázali Púchovčania reagovať, keď v 70.minúte Kopičár z pokutového kopu vyrovnal. Hostia sa z vyrovnania tešili iba tri minúty, v 73.minúte strhol Privrel vedenie opäť na domácu stranu. Na tretí gól už Púchovčania zareagovať nedokázali, a tak sa zo Záhoria vracali bez bodu.
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Chríbik, Pavlovič, Ozimý, Kopiš, Holáň (64. Martinček), Lacko, Kopičár, Mráz (78. Chupáň), Ullman (64. Krčula), D. Pilný, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 5. kola: Slovan Bratislava B – Petržalka 0:2, Žilina B – Dubnica nad Váhom 4:3, Skalica – Košice 2:0, Banská Bystrica – Šamorín 1:1, Humenné – Komárno 1:0, Bardejov – Trebišov 0:0, Námestovo – Podbrezová 2:4

6. kolo: MŠK Púchov – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 15. Polievka, 76. Šulc
ŽK: Lacko, Ozimý, P. Pilný – Prikryl, Polievka, Pišoja, ČK: Lacko (MŠK Púchov) po druhej žltej, rozhodcovia: Parilák – Špivák, Hrebeňár, 350 divákov
Po nešťastnej prehre v Rohožníku čakal na Púchovčanov jeden z ašpirantov na postup do najvyššej súťaže. Púchovčanom hra Banskobystričanov nesedí, v minulej sezóne s ňou prehrali oba zápasy. Hostia v zostave aj s expúchovčanom Pišojom začali sebavedome a vedenia sa ujali už po štvrť hodine gólom skúseného extraligistu Polievku. Púchovčanom síce nemožno uprieť snahu, no herná kvalita bola tentokrát na kopačkách hostí. Ich obrana nedovolila domácim skórovať. Naopak, štvrť hodinu pred koncom stretnutia druhým gólom z kopačky Šulca spečatili svoje víťazstvo. Záverečný nápor domácich zastavilo vylúčenie Lacka päť minút pred koncom stretnutia. Futbalisti MŠK Púchov tak ani po šiestom kole nepoznajú v tejto sezóne chuť ligového víťazstva.
Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Chríbik, Pavlovič, Ozimý (60. Krčula), Lacko, Kopičár, Martinček, Loduha (60. Holáň), Mráz (78. Kapusniak), Ullman, Chupáň (60. Holiš), tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 6. kola:
Žilina B – Námestovo 9:0, Petržalka – Humenné 1:1, Trebišov – Slovan Bratislava B 1:0, Komárno – Rohožník 1:0, Šamorín – Skalica 0:1, Košice – Podbrezová 0:2

1. Petržalka 7 5 1 1 16:5 16
  2. Trebišov 6 4 2 0 7:1 14
  3. Skalica 6 4 2 0 7:1 14
  4. Humenné 6 4 2 0 8:3 14
  5. Komárno 6 4 1 1 9:3 13
  6. Podbrezová 6 4 0 2 12:9 12
  7. B. Bystrica 6 3 2 1 14:5 11
  8. Žilina B 6 2 2 2 17:13 8