Na púchovskom zimnom štadióne dnes začína hokejový turnaj štyroch krajín

376
Foto: SZĽH

Reprezentáciu do sedemnásť rokov po augustovom Turnaji piatich krajín v českej Ostrave čaká druhá turnajová previerka v sezóne. Zverenci Jána Lipianskeho čaká od 9. do 11. novembra turnaj na domácom ľade v Púchove, kde sa stretne s rovesníkmi z Nemecka a Švajčiarska a s francúzskou reprezentáciou do osemnásť rokov.

Oproti prvej akcii v sezóne neostal v „sedemnástke“ prakticky kameň na kameni, keď v nominácii na turnaj v Púchove je dovedna až tucet nových hráčov. „Naším zámerom je vyskúšať aj iných chalanov,“vysvetľuje hlavný lodivod reprezentácie. „Veľa chalanov, ktorí hrali v Ostrave, boli v lete doma, no momentálne sú už v zahraničí. Švédi napríklad počas asociačnej prestávky neprerušujú ligu, takže aj týmito faktormi sme pri tvorbe nominácie boli obmedzení, keďže nebolo jasné, kto bude môcť prísť a kto nie. Pravdou však je, že aj bez toho sme po Ostrave mali v pláne vyskúšať nových chalanov, aby sme ich videli a súčasne aby aj oni dostali šancu sa predviesť,“ doplnil Lipiansky.

„Sedemnástka“ sa v na púchovskom zimnom štadióne postupne stretne s francúzskou „osemnástkou“, rovesníkmi zo Švajčiarka a turnaj uzavrie zápasom proti rovnako starému výberu Nemecka. „Domáci turnaj je vždy zaväzujúci. Niektorí chalani budú hrať prvýkrát spolu, a tak zrejme bude chvíľu trvať, kým si na seba navyknú. Do každého zápasu však ideme s cieľom zahrať čo najlepšie. Chceme, aby sme sa po turnaji rozišli do klubov v dobrej nálade,“ vyslovil svoju túžbu Ján Lipiansky.

Text, foto: SZĽH, jh