Na rozdiel od dospelých si deti parádne zachytali

642
Dominik Bednár s najväčším úlovkom Detských rybárskych pretekov 2018 (kapor, 76 cm).

Termín detských rybárskych pretekov (8. máj) tento rok vyšiel na utorok a Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Púchov sa v tento deň rozhodla usporiadať preteky pre našich malých rybárov. Počasie vyšlo na jednotku a aj keď ešte do Odhánok nebola dodaná celá násada kapra, tak deti to nevzdali a bojovali statočne s bielymi rybami. Ale podarili sa im aj úlovky kaprov, a to nie malých, veď najväčšia ryba pretekov merala slušných 76 cm.

Pretekári súťažili v kategóriách do pätnásť a do desať rokov, zvlášť svoju kategóriu mali dievčatá. V kategórii starších detí do 15 rokov sa najviac darilo Jankovi Medňanskému. Na druhom mieste skončil Patrik Gerhardt pred tretím Marekom Bernátom.
V kategórii mladších detí do 10 rokov zvíťazil Adam Trnavský pred Dominikom Bednárom a bronz si odniesol Adam Halaška. Najúspešnejšou rybárkou bola na pretekoch vyhlásená Emka Václavíková. Titul za najväčšiu rybu pretekov si odniesol Dominik Bednár za kapra o dĺžke 76 cm (foto na titulke PN). Deti strávili príjemné dopoludnie v prírode a každé jedno bolo odmenené prichystaným balíčkom a samozrejme množstvom cien, za čo patrí vďaka aj vedúcim krúžkov a p. Radovi Šedému, ktorý ich vedie.
Preložené rybárske preteky dospelých sa uskutočnia 20. a 27. mája podľa pôvodných propozícií. (Pozn. red.: Preteky miestna organizácia rybárov preložila z pôvodne plánovaných termínov na začiatku mája kvôli nedodaniu násad.)

Text, foto: Miroslav „Murphy“ Mikáč

Spokojnosť na tvári vyčaril Filipovi Halaškovi (kategória do 10 r.)
tento parádny kapor.
Najúspešnejšia rybárka pretekov Emka Václavíková s otcom Jurajom, ktorý vedie rybársky krúžok v Lysej pod Makytou.
Deťom prialo počasie i rybárske šťastie.
Víťaz v kategórii do 15 rokov Ján Medňanský.
Matúš Majerík s úlovkom amura.