Žena z okresu Púchov nafúkala za volantom 3,71 promile, išla pre dieťa do škôlky

514
Katarína z Púchovského okresu strávila noc v policajnej cele. Skončila v nej po tom, ako jej policajti za volantom automobilu namerali v dychu 3,71 promile alkoholu. Foto: KR PZ Trenčín

Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru z Púchova zastavili 10. mája popoludní na ceste I/49 v smere z Púchova na obec Mestečko predpísaným spôsobom osobné motorové vozidlo Mercedes Benz A, ktoré riadila 39-ročná vodička z Púchovského okresu.
Tridsaťdeväťročnú Katarínu, vodičku Mercedesu policajti vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky. Vodička sa dobrovoľne dychovej skúške podrobila. Policajti takmer neverili vlastným očiam, keď na alkoteste
zasvietila hodnota 1,70 mg/l, čo predstavuje 3,54 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu. Krátko popoludní vodička nafúkala 3,71 promile alkoholu. Policajtom mala uviesť, že vypila len dva deci vína a ide pre dieťa do škôlky.
Následne policajti vodičku obmedzili na osobnej slobode. Po lekárskom vyšetrení ju umiestnili do policajnej cely. Katarínu poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Považskej Bystrice po vytriezvení obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený trestný čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
KR PZ Trenčín