Najčerstvejšie bestsellery z kníhkupectiev nájdete v Mestskej knižnici Vladimíra Roya!

23

Jeseň je pre knihomoľov jedno z najkrajších ročných období. Dni sú kratšie, tmavšie a daždivejšie. Práve to sú tie najideálnejšie podmienky, ktoré nás doslova ženú s knihou pod deku. Ak už máte všetky knihy vo vašej knižnici prečítané, a chcete siahnuť po niečom novom a atraktívnom, máme pre vás potešujúcu správu. Počas uplynulého týždňa sa náš knižničný fond opäť rozrástol, a to o viac ako 120 nových knižných titulov. Naši čitatelia sa môžu tešiť na novinky zo spoločenskej beletrie, rozšírili sme najčítanejšie historické ságy, napínavé detektívky a populárne životopisy. Pridali sme tiež niekoľko krásnych kúskov do oddelenia detskej a mládežníckej literatúry. Doplnená bola aj náučná literatúra, ktorá je medzi našimi čitateľmi žiadaná a obľúbená.

Nakoľko je stále mesiac október, ktorý je mesiacom úcty k starším, pokračujeme v registrácii zadarmo, ktorá potrvá až do piatku (29. októbra). Zaregistrovať zadarmo sa môžu prísť všetci seniori nad 65 rokov. Preto milí seniori, nezostávajte doma a príďte nás navštíviť do knižnice. Môžete si prísť požičať niektorú z nových knižiek, ktorá vám spríjemní atmosféru jesenných večerov, alebo len tak posedieť a porozprávať sa.

Mladším ročníkom bude patriť koniec októbra. Počas prázdninového piatku (29.10.) pripravujeme pre deti Halloween v knižnici. Náš detský kútik sa premení na jedno veľké strašidelné miesto, ktoré bude plné hier a prekvapení. Každý malý návštevník, ktorý príde počas dňa v maske alebo v kostýme, dostane odmenu. Nezabúdajte, že fantázii sa medze nekladú. Uvítame a oceníme masky obľúbených knižných postáv a hrdinov. Čím autentickejšie a vtipnejšie budú, tým lepšie. Už teraz sa nevieme dočkať vašich kreatívnych nápadov a pravej strašidelnej atmosféry!

Mestská knižnica Vladimíra Roya