Najkreatívnejší piknik v parku prilákal opäť stovky ľudí

142

Druhý augustový víkend sa v europarku pri Župnom dome uskutočnil druhý ročník Najkreatívnejšieho pikniku v parku. Podobne ako pred rokom, aj tentokrát prevládalo horúce letné počasie, ktoré na podujatie prilákalo vrátane pestrého kultúrneho programu viac ako 300 ľudí.

Stredovek za Župákom

Prvé podujatie s príznačným názvom Stredovek za Župákom už od rána pripravovali nadšenci histórie, ktorí si pre malých a veľkých pripravili nielen ukážky a prednášky o stredovekých palných zbraniach a zbroji. Súčasťou historických atrakcií boli aj ukážky stredovekej kuchyne či stredovekých hier. Nechýbali dokonca ani ukážky pôvodného kováčskeho remesla či hrnčiarstva, do ktorých sa s chuťou zapájali aj rodičia s malými deťmi pod vedením skúsených majstrov.

Remeselníci, divadlo, koncert a pohoda

Poobede začali v parku pribúdať predávajúci rôznych kreatívnych hand made výrobkov. Poniektorí z nich si dokonca pripravili malé kreatívne dielne, do ktorých ochotne zapájali zvedavých návštevníkov. Nemohla chýbať ani Burza platní. Ak už niekto naozaj pociťoval prirodzenú únavu z teplého letného počasia, mohol sa občerstviť v neďalekej kaviarničke a relaxovať v tieni starých stromov v našom nádhernom parku. Príjemnú atmosféru dotvorilo aj Divadlo na hojdačke z neďalekej Žiliny detským predstavením Posledný dinosaurus, z ktorého sa tešili hlavne najmenší návštevníci. Osobitným zážitkom však bolo inšpiratívne vystúpenie hudobného projektu Paper Moon Trio. Talentované hudobníčky predstavili divákom rôzne hudobné interpretácie pôvodných piesní najmä z prvej polovice 20. storočia. Pri pohľade na nich sa mnohí z nás preniesli do éry swingu a galantnej módy.

Návštevníkov dážď neodradil

Neoddeliteľnou súčasťou podujatia bolo aj večerné letné kino, ktoré však organizátori z dôvodu dažďových prehánok presunuli do podkrovia Župného domu. Náhla zmena počasia, ktorá prišla v podvečerných hodinách, prilákala na oscarovú animovanú rozprávku Zootropolis: Mesto zvierat desiatky detí, ale aj dospelých.

OZ Podivný barón