Najmladší plavci s titulmi „Majster Slovenska“

380

Zimné Majstrovstvá Slovenskej republiky odštartovali naši najmladší plavci v Bratislave 25.novembra 4.kolom Slovenského pohára plaveckých nádejí. Túto súťaž môžeme považovať za M SR kategórie 10 ročných a mladších žiakov. Úlohu favorita po predchádzajúcich kolách splnil a jasným víťazom pohára v súčte všetkých štyroch kôl sa stal Tymon Hanták, ktorý zvíťazil vo všetkých stovkárskych disciplínach (100m motýlik, 100m znak, 100m prsia, 100m voľný spôsob) a zároveň si vylepšil svoje osobné rekordy. Druhou zástupkyňou nášho klubu bola Sheryl Hanták (kategória 7-ročné a mladšie),ktorá súťažila na 25 metrových tratiach. Zlato si vybojovala v plaveckých spôsoboch kraul a motýlik, striebro získala v znaku a 4.miesto obsadila na prsia. Celkovo v súčte bodov obsadila vynikajúce 3.miesto. Tymonove zlepšenia počas sezóny mu napokon vo svojej kategórii v tomto roku priniesli prvú priečku v slovenských tabuľkách v desiatich disciplínach z pätnástich na 25 metrovom bazéne.

Prvý decembrový víkend patril Majstrovstvám Slovenska mladších žiakov, ktoré sa konali v Dolnom Kubíne na krátkom bazéne. Púchovský klub reprezentovali dve dievčatá. V kategórii dievčat ročník narodenia 2013 si titul majsterky Slovenska vybojovala Terezka Labantová na 200 metrov motýlik so zlepšením svojho osobného rekordu o 9 sekúnd. Na polovičnej trati (100m motýlik) sa stala vicemajsterkou SR opäť s osobákom a bronzovú priečku obsadila na 400m voľný spôsob s úžasne vylepšeným časom o 22 sekúnd. V ďalších disciplínach sa postarala o nové osobné rekordy a fantastické umiestnenia do 7.miesta (4.miesto 800m voľný spôsob, 5.miesto 50m vs, 100m polohové preteky, 6.miesto 200m vs, 7. miesto 100m vs). Terezka podobne ako Tymon sa radí k slovenskej špičke medzi svojimi rovesníčkami. V kategórii ročník narodenia 2012 Ivanka Šmigurová, ktorá v disciplíne 200m prsia obsadila výborné 10.miesto a vylepšenie svojho osobáku takmer o 7 sekúnd. Zlepšenie zaznamenala aj na 100m znak, kde doplávala štrnásta z 30-tich plavkýň.

Všetkým mojim zverencom patrí veľká gratulácia a poďakovanie za fantastickú reprezentáciu nášho klubu a mesta Púchov. Ich výsledky počas celého roka sú dôkazom toho, že v Púchove sa rodí ďalšia generácia vynikajúcich plavcov. Zvlášť by som sa chcela poďakovať rodičom našich plavcov, mojim kolegom trénerom a vedeniu plaveckého klubu.

Dana Strelčíková, trénerka