Najviac víťazstiev si domov priniesli mladí hasiči z okresu Púchov

733

V sobotu 16. júna 2018 preverila umenie mladých hasičov krajská súťaž dobrovoľných hasičov. Bystričany (okres Prievidza) hostili krajské kolo hry Plameň.

Do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo na futbalovom ihrisku obce Bystričany, postúpili víťazi okresných kôl v kategórii chlapci a dievčatá. Súťažné disciplíny pre obe kategórie boli dve; požiarny útok s prekážkami a štafetový beh na 400 m. Ako samostatná disciplína bol požiarny útok s vodou.

Kategóriu dievčatá v súťažných disciplínach požiarny útok s prekážkami a štafetový beh na 400 m naplno ovládli mladé hasičky z DHZ Trenčianske Jastrabie (okres Trenčín). O nič horšie sa nedarilo ani dievčatám z Kolačína (okres Ilava), ktoré za svoje úsilie získali druhé miesto. Tretia pozícia sa ušla mladým hasičkám z Libichavy (okres Bánovce nad Bebravou).

V kategórii chlapci sa krajskými majstrami stali mladí hasiči z Dohnian (okres Púchov). Druhé miesto po súčte časov získali členovia DHZ Lehota pod Vtáčnikom (okres Prievidza) a tretia priečka pripadla chlapcom z Mikušoviec (okres Ilava).

Samostatná disciplína v podobe požiarneho útoku s vodou tiež spoznala svojich víťazov. V ťažkej konkurencii sa nestratili mladé hasičky z Horoviec (okres Púchov) a chlapci z DHZ Dohňany (okres Púchov), ktorí si v tejto osobitnej kategórii vybojovali prvé miesto.

Dráhy, na ktorých si merali sily dievčatá i chlapci, boli vynikajúco pripravené. Postarali sa o to členovia domáceho dobrovoľného hasičského zboru (DHZ). „Súťaž bola pripravená perfektne, našťastie prebehla bez úrazu. Pracovať s hasičskou mládežou je veľmi náročné a organizovanie súťaží pre mladých hasičov by nebolo možné bez zanietenosti vedúcich kolektívov, ktorí venujú tréningom a nácvikom veľa času, často na úkor svojich rodín a osobného pohodlia. Výchovou mladých hasičov si pripravujeme našu nástupnícku generáciu a nových dobrovoľných funkcionárov,“ poďakoval sa vedúcim, rozhodcom i funkcionárom zo všetkých okresov Trenčianskeho kraja za ich odvedenú prácu krajský predseda Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany (ÚzO DPO) Trenčín Jozef Smolinský.

Víťazné kolektívy sa stanú reprezentantmi Trenčianskeho kraja na celoštátnej súťaži. Tá sa uskutoční v dňoch 6. – 7. júla 2018 vo Svite. TSK sa pridáva ku gratulantom, blahoželá kolektívom mladých hasičov a postupujúcim družstvám drží palce na celonárodnom kole, v ktorom si sily zmerajú s víťazmi z ostatných krajov. Župa zároveň ďakuje ÚzO DPO Trenčín, DHZ Bystričany a obci Bystričany za prípravu súťaže pre mladých hasičov.

Zdroj: TSK