NELLY na Ella CUPe v Malackách

215

V zozname medzinárodných dní svieti pri dátume 8. júna Deň najlepších priateľov. O tom, že v mažoretkovom súbore NELLY vznikajú tie najlepšie priateľstvá, by sa dalo dlho rozprávať. Medzinárodný deň najlepších priateľov naše dievčatá oslávili spoločne a súťažne. Na prvý ročník nepostupovej súťaže Ella CUP do Malaciek sme vyslali 18 formácií.

V športovej hale Malina sa zišlo 23 súborov. V početnej konkurencii sme si vybojovali 13 medailí a 5 štvrtých miest. Veľká vďaka patrí pani riaditeľke Centra voľného času za finančnú podporu, rodičovskému fanklubu za povzbudzovanie, pomoc a trpezlivosť a šikovným trénerkám Táničke a Aďke Brozákovej, Ľudke Bučkovej Kvaššayovej, Monike Belianskej, Adi Rosinovej, Veronike Vozárikovej, Ninke Kutejovej, Saške Belásovej, Miške Pijakovej, Nike Staňovej a Dominike Ladeckej za profesionálnu prípravu. Odmenou im aj nám boli úsmevy súťažiacich z víťazných stupienkov. Dovedna sme v súťažnú sobotu absolvovali tri vyhodnotenia.

Úspešný deň odštartovala veľká formácia deti pompom s choreografiou Jahôdky, ktoré si vybojovali zlaté medaily. Nasledovali naše Nelly junior II., ktoré si svoje sily merali v seniorskej kategórii po prvý raz a získali tretie miesto. Čerešničkou nepostupových súťaží bývajú vystúpenia rodičovských tímov, z ktorých sa naše Nelly Ladies tešili z druhého miesta.

V druhom súťažnom bloku sme mali zastúpené mini mixy v kategóriách kadet, junior a senior (štvrté, štvrté a druhé miesto). Anetke Pšenkovej na krku visela opäť zlatá medaila za vystúpenie v kategórii sólo deti pompom, zlatými medailami sa môžu pochváliť aj mini deti pompom a naše malé tanečníčky v kategórii mini deti baton získali druhé miesto.

V záverečnej tretine dňa úspešne reprezentovali dievčatá v malých formáciách. Mini kadetky baton sa umiestnili na štvrtom mieste. V kategórii sólo pompom kadet vybojovala zlatú medailu Veronika Kuchtová, striebro v kategórii duo/trio pompom kadet získali Veronika Kuchtová, Eliška Košecká, Lucie Lezzani a v mini formáciách sa kadetky tešili zo štvrtého miesta.

Juniorská kategória sa tiež neobišla bez zastúpenia nášho súboru a tak sme mali reprezentantky v kategórii sólo junior pompom (Lucia Belásová – 4. miesto), duo/trio pompom junior (Lucia Belásová, Ela Geregová, Saša Kutejová – 3. miesto) a mini pompom junior (3. miesto).

Seniorky sa nenechali zahanbiť a takisto úspešne zakončili naše účinkovanie na 1. ročníku nepostupovej súťaže Ella Cup Malacky prvým miestom v kategórii senior mini pompom, a druhým miestom v kategórii duo/trio senior baton (Miška Pijaková, Stela Slemenská, Nika Staňová).

Tešíme sa, že aj napriek narastajúcej konkurencii a zvyšovaniu úrovne súťažných vystúpení stále patríme k špičke v tomto krásnom pestrom športe. Všetkým našim reprezentantkám blahoželáme, želáme ešte veľa ďalších úspechov a elánu pri príprave na blížiace sa Majstrovstvá Európy v Chorvátsku.

Centrum voľného času Včielka