Záverečné víťazstvo na prvenstvo v tretej lige nestačilo

TIPOS 3. liga muži 29.kolo:

MŠK Púchov – Zlaté Moravce 3:2 (2:1)

Góly: 24. Brezničan, 37. D. Pilný, 78. vlastný (Hitka) – 19. Londák, 73. Šabík

ŽK: D. Pilný, Martinko – Da Silva, rozhodovali Gašparovič, Obertová, Grolmus

Predzápasová matematika pred záverečným vystúpením v III. lige bola jasná. Ak chcel Púchov vyhrať tretiu ligu, musel bodovať naplno a Beluša nesmela doma vyhrať s Galantou. Plány Púchovčanov však schladil už v 19. minúte vedúcim gólom hosťujúci Londák – 0:1. O päť minút vrátil Púchovčanov do hry vyrovnávajúcim gólom Brezničan a v 37. minúte strhol vedenie na stranu MŠK D. Pilný – 2:1. V druhom polčase sa štvrť hodinu pred koncom podarilo Šabíkovi vyrovnať – 2:2. Šťastena sa priklonila k Púchovu, keď si v 78. minúte strelil Hitka vlastný gól – 3:2.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Michlík, Krčula (90. Marman), Kopiš (46. Ozimý), Šulek (23. Tlacháč), Pilát, Martinko, D. Pilný, Martinček, Brezničan, tréner Eduard Pagáč.

Výsledky: Beluša – Galanta 3:0, L. Rovne – Veľké Ludince 1:2, Šaľa – Gabčíkovo 2:2, Kalná – Trnava B 5:0, Nové Mesto – Nové Zámky 4:2, Nitra B – Malženice 1:7, Považská Bystrica mala voľno.