Netradičná vianočná akcia TK Púchov

222

Ako mnohí priatelia Tenisového klubu Púchov vedia, klub organizuje pravidelne počas letnej sezóny memoriál Ing. Rudolfa Crkoňa a od predminulého roku aj memoriál Hrehora Luhového. Dňa 22.12.2018 zorganizoval výbor TK Púchov prvé vianočné podujatie členov klubu a priateľov TK z radov tenistov Púchova.

Aj keď to bolo organizačne pomerne náročné, podarilo sa nám osloviť všetky vekové kategórie, o čom svedčí aj hojná účasť nielen deti, ale aj mládeže a seniorov. Podujatia sa zúčastnilo takmer 50 hráčov. Tí mladší účastníci si zahrali nielen o čokoládové, ale aj skutočné medaile individuálne a v skupinkách pod vedením trénerov. Tí starší bojovali o tie isté ceny v štvorhrách. A keďže páry boli nakombinované s ohľadom na výkonnosť účastníkov, bolo odohraných veľa vyrovnaných a chvíľami naozaj napínavých zápasov.

Cieľom nebolo tentoraz víťaziť, no predovšetkým stretnúť sa v predvianočnom čase a uzavrieť tenisovú sezónu TK Púchov v príjemnej športovej atmosfére. Potešila aj účasť rodičov, bez ktorých podpory je ťažké si predstaviť fungovanie klubu. Na účastníkov čakal aj typický nápoj Vianoc – vianočný punč, pre deti aj dospelých. Štartovné stanovil výbor klubu vo viac menej symbolickej úrovni, aby sa mohlo podujatia zúčastniť čo najviac členov klubu. Deti mali vstup zdarma a dospelí členovia v symbolickej výške.

Nielen preto, že bol čas Vianoc, ale hlavne preto, že dávať je viac, ako mať alebo brať, využil som túto príležitosť na odovzdanie cenných tenisových trofejí deťom klubu. Tričko a šiltovka s podpismi svetových hráčov (okrem iného súčasnej svetovej jednotky Novaka Djokoviča, bývalej svetovej jednotky Rafaela Nadala a možno aj budúcej svetovej jednotky Saši Zvereva) putovali do rúk Ivana Luhového ml. za najviac víťazstiev za družstvá TK Púchov a Jakubovi Schulczovi, dorastencovi TK Púchov za pomoc družstvu mužov a predovšetkým za víťazný zápas proti favorizovanému deblu TK Rajec, ktorý rozhodol o udržaní sa v prvej triede mužov. Ocenená bola aj Olivka Ondričková za najlepšie výsledky v dievčatách drobnými suvenírmi z Wimbledonu.

Moje prianie pre rok 2019 je, aby bolo čo najviac detí Púchova zapojených do športových aktivít a aj keď samozrejme preferujem moju celoživotnú lásku – tenis, šport je len jeden a všetky deti si zaslúžia rovnakú šancu nájsť si ten svoj. No priania sa nedajú splniť bez činov a preto mám aj niekoľko tenisových predsavzatí pre rok 2019:

  1. V spolupráci TK Púchov – mesto – sponzori z radov podnikateľov zlepšiť sociálne zázemie na kurtoch TK Púchov.
  2. A keďže sa tenisu venujem prakticky celý svoj život, chcel by som odovzdať svoje skúsenosti nielen ohľadom hry samotnej ale aj technicko-materiálnej časti deťom a rodičom; napriek pracovnému zaneprázdneniu plánujem dve hodiny týždenne fungovať ako dobrovoľný tréner-sparing partner a prispieť k tomu, aby ta iskra lásky k tenisu, ktorú mám v sebe preskočila aj na púchovské deti.

Vladimír Kuchař, predseda TK Púchov
Foto: Slavomír Flimmel