Nexteria teraz posúva vpred ľudí z celého Slovenska!

76

Nezisková organizácia Nexteria už 12 rokov pomáha mladým ľuďom na Slovensku rásť. Cieľom ich aktivít je, udržať šikovných mladých ľudí na Slovensku a meniť tak budúcnosť našej krajiny k lepšiemu.

Nexteria mladým ľuďom pomáha:

– objaviť svoje silné stránky a ľahšie dosahovať ciele

– získať cenné skilly, prax aj osobného mentora

– zvýšiť svoje šance na trhu práce či podnikania

– byť súčasťou komunity aktívnych ľudí, ktorým záleží na Slovensku

„Aj vďaka príležitostiam a vzťahom, ktoré v Nexterii študenti dostanú, ostáva 90% z nich na Slovensku. To je dôležité číslo, inak by naša aktivita zameraná na rozvoj Slovenska nedávala zmysel”, hovorí Tomáš Hasala z CEO Nexteria.

Hlavným rozvojovým programom Nexterie je Nexteria Leadership Academy, 3-ročný offline vzdelávací program popri škole pre aktívnych vysokoškolákov a maturantov.

„NLA ti dá raketu na topánky. K top veciam, ktoré som v živote urobil, bolo poslanie prihlášky do Nexterie, pretože som sa posunul dopredu, spoznal super aktívnych ľudí a, možno to bude znieť zvláštne…, aj „dospel“. Cítim sa viac vyrovnaný, naučil som sa stíhať viac vecí ako v minulosti. Spoznal som super ľudí v tejto komunite, s ktorými, dúfam, nestratím kontakt ani v budúcnosti“, hovorí Rado, absolvent Nexteria Leadership Academy, 2020.

Program svojim študentom ponúka:

– reálne projekty v praxi v top slovenských firmách

– guide program v rámci ktorého získajú svojho osobného mentora

– kurzy a workshopy od top slovenských lektorov

– diskusie s inšpiratívnymi osobnosťami

– komunitu s vyše 300 zaujímavými lektormi, mentormi, firmami, organizáciami, alumni a študentmi programu

Program je primárne určený pre študentov vysokých škôl a maturantov z Bratislavy a okolia.

Pandémia bola pre Nexteriu spočiatku výzvou, no aj vďaka podmienkam, ktoré vytvorila v rámci online komunikácie, sa podarilo otvoriť nový online program Nexteria Lab a posúvať tak vízie Nexterie do všetkých kútov Slovenska.

Online program Nexteria Lab vznikol ako odpoveď na otázku, ako udržať študentov aktívnych aj počas lockdownu a priniesť im popri online vyučovaní niečo navyše. A tiež na otázku – ako viac rozvíjať mladých ľudí vo všetkých regiónoch Slovenska, nielen v Bratislave a okolí.

Vďaka online profi workshopom, mentoringu a skvelej komunite aktívnych ľudí môžu študenti objaviť svoje silné stránky, rýchlejšie dosiahnuť svoje ciele a prepájať sa s inšpiratívnymi ľuďmi. Program absolvovalo už 145 mladých ľudí z celého Slovenska a ďalej sa posúvajú vpred v záujmových skupinách priamo na online platforme.

Program zahŕňa:

– workshopy so skúsenými lektormi

– online mentoring

– online komunitu

Prihlasovanie do obidvoch programov práve prebieha. Prihlasovanie do NLA definitívne končí koncom apríla, najbližší deadline je 31. január 2021. Prihlasovanie do Nexteria Lab prebieha počas celého roka, aktuálny deadline je 20. január 2021.

Zdroj: nexteria.sk