Nová klimatizácia v Divadle Púchov

253

Budova Divadla Púchov funguje už niekoľko rokov. Napriek výraznému predraženiu celej stavby oproti pôvodnému rozpočtu, v divadelnej sále a ani v kine nebola namontovaná klimatizácia, ktorá by zabezpečila príjemné tepelné prostredie pri sledovaní kultúrnych podujatí. Neraz neznesiteľné teplo v sálach počas horúceho leta skutočne kazilo nielen umelecký dojem, ale doslova vyháňalo záujemcov o prenájom priestorov Divadla na komerčné a spoločenské akcie.

Teraz sa konečne situácia zmení. Púchovská kultúra, s.r.o od začiatku roka napriek úsporným opatreniam a nižšej dotácii výrazne šetrí na nákladoch, čo umožnilo vypísať výberové konanie na dodanie a montáž klimatizácie pre potreby Divadla. Výberové konanie vyhrala púchovská firma KLIMACOLD, s.r.o, ktorá sa roky profesionálne zaoberá montážami klimatizácii. Je to dobrá správa – realizácia diela miestnymi firmami má okrem podpory miestnych podnikateľov aj veľkú výhodu v prípade poruchy zariadenia, servis a odstránenie poruchy je vždy „po ruke“.

Konateľ Púchovskej kultúry, s.r.o. Pavol Pivko sa pre Púchovské noviny vyjadril: „Som veľmi rád, že tak významnú vec, ako je príjemné prostredie pri sledovaní kultúrnych podujatí, už budeme môcť zabezpečiť pre našich občanov a samozrejme aj účinkujúcich. Celú investíciu si platíme z ušetrených finančných prostriedkov. Teší ma aj vysúťažená cena 22 tisíc eur, ktorá je približne o polovicu nižšia ako bola v projekte. Realizačné práce začnú od pondelka 5.10.2020 a budú trvať približne dva týždne.“

S. Flimmel