NOVÉ BYTY A OBCHODY V TESNOM SUSEDSTVE KOSTOLA

1410

Súčasťou programu zasadania Komisie výstavby, životného prostredia a územného plánovania 30. marca 2016 bola i žiadosť o stanovisko k architektonickej štúdii nadstavby OD Reality na Námestí slobody. Väčšina Púchovčanov pozná túto budovu ako „domáce potreby“.

Štandardné i nadštandardné byty

Podľa informácií z architektonického ateliéru z Považskej Bystrice, ktoré predložilo na komisiu štúdiu investičného zámeru, tu plánuje investor rekonštruovať spomínanú budovu. Pôvodný obchodný dom by mal prejsť transformáciou na polyfunkčný objekt. Na prízemí by mali byť umiestnené obchodné prevádzky, 2. nadzemné podlažie bude zrekonštruované ako kancelársky priestor. Novinkou budú na 3. nadzemnom podlaží štandardné dvoj až trojizbové byty s vlastnými skladovými priestormi a balkónmi. K budove sa podľa predloženého návrhu plánuje pristavať i 4. nadzemné podlažie, kde sa vybudujú nadštandardné byty s plochou až 140 m2 a veľkou terasou.

arkonatelier_polyfunkcny objekt puchov_03

Komisii prekážala farebnosť

Architektonický ateliér navrhuje riešiť obvodový plášť budovy prostredníctvom tepelnoizolačných panelov s povrchovou úpravou oranžového plechu. Tvar má podľa štúdie reflektovať blízkosť stavby kostola. V diskusii členov komisie odznela požiadavka na zmenu farebnosti budovy. „Farebnosť je dosť ťažká a je potrebné, aby kostol vynikol a tento objekt nebol takou dominantou na Námestí slobody,“ zaznelo z úst architektky mesta Daniely Šicovej. Súčasťou návrhu je spolu 11 bytov a 13 nových parkovacích miest, ktoré sú umiestnené z pohľadu Námestia za budovou. Členovia komisie sa dohodli na výjazdovom zasadaní ešte v apríli, pričom tento projekt zahrnuli do svojho plánu.

arkonatelier_polyfunkcny objekt puchov_04

Vizualizácia polyfunkčného objektu pri katolíckom kostole na Námestí slobody (Arkon Ateliér)

-pam-