Novoročný koncert Základnej umeleckej školy Púchov

129

Vo štvrtok 23.1.2020 sa v Divadle Púchov konal novoročný koncert žiakov a pedagógov ZUŠ Púchov.

Moderátorka podujatia Jana Marmanová postupne predstavila hudobné a tanečné vystúpenia žiakov a pedagógov školy. Na začiatku vystúpil tanečný súbor s choreografiami Zvončeky a Kaleidoskop, akordeonistka Veronika Pilná a huslista Matej Jurašík, ktorého na klavíri sprevádzala Daniela Sadloňová. Duo Kristína Potáčová a Gabriela Paganíková potešili obecenstvo švorručnou hrou na klavíri. V ďalšom bloku vystúpil spevácky zbor mladších žiačok Be Happy, vokálna skupina Harmony a Gabriela Paganíková zahrala na klavíri Bugatti step od Jaroslava Ježka.

Jedným z hlavných vrcholov koncertu bolo vystúpenie prvého hosťa – speváčka Sima Martausová zaspievala svoje tri piesne, ktoré obecenstvo prijalo búrlivým potleskom. Jej hit Nenahraditeľná si spolu s ňou zaspievali aj púchovské speváčky zo zboru Be Happy. Tie naviac zaspievali za klavírneho doprovodu Márie Jašurdovej skladbu Chlap z kríža od Szidi Tobias a Somebody to love od Fredyho Mercuryho.

Ďalším umeleckým vrcholom koncertu bolo vystúpenie BIG BAND kapelníka Petra Jurisa s hosťujúcim trumpetistom Ferom Mikom. V ich podaní odzneli skladby  American Patrol (Frank White Meacham), Arrival (B. Anderson, B. Ulvaeus) a najväčší ohlas mala slávna skladba z filmu Vtedy na Západe Once Upon A Time In The West (E. Morricone).

Na záver koncertu prišlo skutočné vyvrcholenie programu v podobe skladby Games of Thrones (R. Djawadi), ktorú zahrali a zaspievali sláčikový súbor ZUŠ, veľký zbor Be Happy, Vladimír Gajdoš (klavír), Pavol Baška (bicie) a Fero Miko (trubka). Po veľkom aplauze prítomných divákov a poslucháčov primátorka mesta Katarína Heneková poďakovala všetkým účinkujúcim a organizátorom za úžasný umelecký zážitok.

Slavomír Flimmel