Novoročný koncert Základnej umeleckej školy Púchov

206

V utorok 22.1. sa v Divadle konal tradičný novoročný koncert žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy Púchov.

Zaplnenú sálu privítala moderátorka podujatia Jana Marmanová spolu s primátorkou mesta Katarínou Henekovou. Potom už nasledoval bohatý program plný hudby, spevu a tanca. V úvode vystúpil detský tanečný súbor s choreografiou „Zimné kráľovstvo“ a „Prší, prší“. Ďalej sa predstavili Alžbetka Bašková s hrou na klavíri a Terezka Fujeríková na husliach. Obecenstvo zaujalo duo Anželína Olšovská (balalajka) a Natália Smatanová (gitara) svojim prevedením Ruskej romance od L. Malaškina. Zaujímavé boli aj vystúpenia huslistky Janky Gabčovej (J. Haydn) a klaviristiek Kristínky Potáčovej a Gabiky Paganíkovej – najmä ich emotívna klavírna štvorručka (Karneval).

Javisko sa potom zaplnilo detským sláčikovým súborom, ktorý v kostýmoch pirátov odohral skladbu „Piráti z Karibiku“. Nasledovalo vystúpenie speváckeho tria (Karin Riljaková, Dominika Mičudová a Šimon Gabčo) s hitom Eda Sheerana „Supermarkets flowers“ a tanečný súbor s číslom „Ružový panter“. Jedným z umeleckých vrcholov podujatia bolo hosťujúce vystúpenie speváčky Evy Halčinovej, ktorá zaspievala niekoľko piesní najskôr sama a potom aj spolu so speváckym zborom Be Happy. Pieseň „Fix you Be Happy“ skupiny Coldplay zaspieval spevácky zbor Harmony s detskými sólistkami Emmkou Hromadovou a  Terezkou Kostkovou.

Nasledovalo vystúpenie zboru Harmony a Trio con brio so sólistami Danielou Sadloňovou (spev, husle) a Matejom Karasom (klavír). Pri výpočte účinkujúcich nemožno opomenúť sprievodné vystúpenia pedagógov školy – Vladimíra Gajdoša (klavír), Danky Sadloňovej (klavír), Kamila Stupavského (djembe) a Márie Jašurdovej (klavír). Zlatým klincom dvojhodinového umeleckého predstavenia bol koncert jazzového Big Bandu, ktorý vystúpil na záver so skladbami „Superstition“, „Respect“, „Dont know why“, „Sway“ a „I feel good“.

Text a foto: Slavomír Flimmel