AKTUALIZOVANÉ: Obmedzená doprava na trati Považská Bystrica – Púchov. Nákladné auto so štrkom spadlo do koľajiska pri Milochove

425

Železnice Slovenskej republiky upozorňujú cestujúcu verejnosť, že kvôli dopravnej nehode nákladného auta je od dnešného rána od 7.35 hod obmedzená železničná doprava v úseku Považská Bystrica – Púchov. Vlaky vôbec nejazdili do 9.35 hod, pre cestujúcich bola zabezpečená náhradná autobusová doprava. Aktuálne sa jazdí po II. traťovej koľaji s obmedzením na 10 km rýchlosť vlakov okolo miesta havárie. Kvôli odstraňovaniu následkov nehody však bude železničná doprava v tomto úseku počas dňa ešte prerušená, takže cestujúci musia počítať s meškaním vlakov na hlavnom ťahu Bratislava – Košice, ako aj v smere na Lúky pod Makytou do Českej republiky.

K cestnej nehode nákladného auta došlo pri Milochove, auto plne naložené štrkom sa podľa doterajších zistení prevrátilo a zhruba z dvojmetrovej výšky spadlo na železničnú trať, ktorá vedie povedľa cesty. Vodič utrpel zranenia a bol prevezený do nemocnice. Štrk sa vysypal na železničnú trať. ŽSR v spolupráci so zhotoviteľom modernizácie železničnej trate Púchov – Považská Teplá nasadili okamžite svojich ľudí aj techniku, aby sa čo najrýchlejšie podarilo odstrániť z trate vysypaný štrk, ako aj havarované nákladné auto.

ŽSR predpokladajú obmedzenie železničnej dopravy viackrát počas dňa, snahou je čo najskôr celú trať sprejazdniť. Príčiny havárie auta sú predmetom vyšetrovania.

ŽSR sa cestujúcim ospravedlňujú za vznik nepredvídanej situácie, prosia o trpezlivosť a pochopenie.
Zdroj: ŽSR

AKTUALIZOVANÉ: Železnice Slovenskej republiky informovali, že dnes o 13.10 bola železničná doprava v úseku Považská Bystrica – Púchov plne obnovená.