V nedeľu (4. februára) rozšírená telefonická ONKOPORADŇA Ligy proti rakovine

267

Svetový deň proti rakovine sa už tradične každý rok koná 4. februára. Jeho organizátorom je Únia pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC), ktorá chce spoločne so svojimi členskými organizáciami z celého sveta upriamiť pozornosť miliónov ľudí na možnosti, ako znížiť riziko vzniku rakoviny prostredníctvom včasnej prevencie a zdravého životného štýlu. K tejto iniciatíve sa pravidelne pridáva aj Liga proti rakovine. 

Rozšírené služby bezplatnej Onkoporadne
4. februára 2018, počas Svetového dňa proti rakovine, bude pre širokú verejnosť dostupná rozšírená bezplatná Onkoporadňa Ligy proti rakovine počas celého dňa. Ľudia budú mať možnosť poradiť sa nielen na tému prevencie, ale aj v súvislosti so správnou výživou. Pacienti a ich blízki zase môžu využiť poradenstvo s klinickým onkológom alebo psychologické poradenstvo. Odborníci Onkoporadne budú v nedeľu, 4.februára 2018, dostupní na bezplatnom telefónnom čísle 0800 11 88 11 v nasledujúcich časoch:

  • 9:00 – 19:00 RNDr. Andrej Gajdoš, CSc. – onkoprevencia, životospráva a onkogenetika
  • 10:00 – 13:00 Bc. Katarína Čibová – výživové poradenstvo
  • 16:00 – 18:00 PhDr. Andrea Križanová, PhD. – psychologické poradenstvo
  • 18:00 – 20:00 MUDr. Maroš Fremal – klinický onkológ

Na odborníkov v Onkoporadni Ligy proti rakovine sa môžu onkologickí pacienti, ale aj ich blízki a široká verejnosť obrátiť nielen počas Svetového dňa proti rakovine, ale kedykoľvek v priebehu roka. Vždy aktuálny rozpis služieb odborníkov na daný týždeň nájdete na stránke www.lpr.sk.

Podpora na sociálnych sieťach
Podporu Svetového dňa proti rakovine môže každý z nás ukázať aj prostredníctvom sociálnych sietí. Stačí, ak na špeciálnu kartu pripravenú k Svetovému dňu proti rakovine (dostupné sú na webe Ligy proti rakovine) napíšete svoj odkaz pre priateľov a známych, odfotíte sa s odkazom pred sebou a fotografiu budete zdieľať na sociálnych sieťach s hastagmi #WorldCancerDay a #WeCanICan. Na takúto iniciatívu môžete vyzvať aj svojich priateľov a známych, pridať sa k tisícom ľudí po celom svete, a spoločne tak podporiť globálny boj proti rakovine.

Viac informácií nájdete na:
FB LPR: https://www.facebook.com/ligaprotirakovine/
Web LPR: https://www.lpr.sk/
Web Svetového dňa proti rakovine: http://www.worldcancerday.org/

Zdroj: LpR