Očakávajú stovku hráčov bedmintonu z piatich krajín

154

Bedminton – RACQUETS YOUTH CUP 2019, Púchov, 21. – 23. júna

Viac ako stovku mladých bedmintonistov v chlapčenských i dievčenských kategóriách z Chorvátska, Rakúska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska očakávajú organizátori štvrtého ročníka medzinárodného bedmintonového turnaja RACQEETS YOUTH CUP 2019. V mestskej športovej hale v Púchove turnaj zorganizuje od 21. do 23. júna bedmintonový klub RACQUETS Púchov.

„Mladí bedmintonisti budú súperiť v štyroch vekových kategóriách od tých najmladších – kategória U11 až po mladších dorastencov – kategória U17. Súťažiť sa bude v dvojhrách a štvorhrách chlapcov i dievčat. Dvojhry sa budú hrať v prvom stupni skupinovým spôsobom, v druhom stupni vyraďovacím. Skupiny plánujeme pripraviť troj až štvorčlenné podľa počtu prihlásených. Do vyraďovacích bojov postupujú najlepší dvaja hráči zo základných skupín. Systém štvorhier bude štandardný, ako to býva na väčšine európskych a svetových podujatí – vyraďovací KO-systém,“ informoval predseda BK RACUQETS Púchov Miloslav Čuntala.

V minulom roku sa turnaja zúčastnilo 94 hráčov z troch štátov, tento rok organizátori očakávajú prelomenie magickej hranice sto účastníkov. „Pre hráčov sú pripravené cenné trofeje v podobe sklených váz od spoločnosti RONA, taktiež sú pre najlepších troch v každej disciplíne pripravené medaile a diplomy a určite hráči dostanú aj nejakú vecnú cenu od našich sponzorov. Pre hráčov je na sobotu pripravená tombola o hodnotné ceny,“ doplnil Čuntala.

Ako dodal, žrebovanie dvojhier je naplánované na stredu 19. júna, štvorhry budú žrebovať priamo v dejisku turnaja. Turnaj odštartuje v piatok dvojhrami všetkých kategórií. Pokračovať bude v nedeľu zápasmi v skupinách a vyraďovacími súbojmi a v nedeľu dopoludnia sú naplánované semifinálové a finálové súboje dvojhier a štvorhier.

-pok-