Polícia a hasiči informujú

191

Situácia na krajských cestách sa upokojila, počet obetí dopravných nehôd nestúpa

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa od začiatku tohto roka stalo 555 dopravných nehôd, čo je o 19 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Vyžiadali si deväť ľudských životov, čo je o päť menej, ako v rovnakom období roku 2018. Potešiteľné je, že po hrozivom náraste počtu obetí v prvom štvrťroku tohto roka sa situácia na krajských cestách stabilizovala a pri dopravných nehodách nezomrel nikto už osem týždňov v rade. Pri nehodách na krajských cestách utrpelo v tomto roku ťažké zranenia 27 osôb, čo je o 17 menej, ako v porovnateľnom období roku 2018. Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 5562 dopravných nehôd, čo je o 74 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich 80 ľudí (medziročný pokles o deväť). Najviac obetí má tento rok Trnavský samosprávny kraj, kde pri dopravných nehodách zomrelo 15 ľudí. Najmenej obetí – osem, si vyžiadali cesty Bratislavského, Žilinského a Košického kraja.

Mestská polícia hlási 

Tržná rana nad okom

Hliadka mestskej polície našla počas kontroly pešej zóny na Námestí slobody na chodníku za cirkevnou školou dve osoby. Jedna z nich mala tržnú ranu nad okom, ktorú si spôsobila pádom na obrubník. Hliadka mestskej polície počkala na mieste až do príchodu zdravotných záchranárov, ktorí zranenú osobu previezli na ošetrenie do nemocnice.

Usvedčila ho kamera

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého vo vchode bytovky na Moravskej ulici znečistil neznámy muž poštové schránky, stenu a vchodové dvere, ktoré museli obyvatelia bytovky poupratovať. Konanie muža nasnímala priemyselná kamera, príslušníci mestskej polície zistili vinníka, ktorý sa ku skutku priznal. Mužovi hliadka udelila pokutu vo výške 20 eur.

Ukradol kábel

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie o krádeži elektrického kábla zo stavby cirkevnej školy na Námestí slobody. Mestskí policajti na mieste zistili krádež päťžilového elektrického kábla, vidlice a zásuvky v celkovej hodnote takmer 90 eur. Priestupku sa dopustil v nočných hodinách od 10. 6. do 11. 6. doposiaľ neznámy páchateľ. Na mieste bola zhotovená fotodokumentácia. Prípad je v riešení.

Hasičský a záchranný zbor  

Púchovskí hasiči riešili dopravnú nehodu, spadnuté stromy, požiar i samovraždu

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove absolvovali od 6. do 13. júna päť výjazdov. Zasahovali pri dopravnej nehode, požiari a odstraňovali spadnuté stromy. V piatok 7. júna privolali púchovských hasičov k dopravnej nehode dvoch automobilov v Beluši. O deň neskôr zasahovali v obci Lednica, kde likvidovali požiar rodinného domu. Na likvidácii požiaru sa podieľali aj členovia dobrovoľného hasičského zboru z obcí Lednica a Horná Breznica s dvomi kusmi techniky. V nedeľu 9. júna privolali púchovských hasičov k technickému zásahu – k spadnutému stromu, ktorý blokoval jeden jazdný pruh na ceste II/507 v smere na Lednické Rovne. V rovnaký deň vo večerných hodinách privolali hasičov do obce Lúky k tragickej udalosti – samovražde obesením. Po príchode hasičov na miesto už osoba nejavila známky života. Posledným zásahom minulého týždňa bol pre púchovských hasičov technický zásah v Starých Nosiciach, kde spadnuté stromy blokovali celú šírku cesty smerov na Cerov.  

Zdroj: policiasr.eu, MsP Púchov, HS Púchov.