Od stredy 3. júna sa uvoľnia ďalšie protiepidemické opatrenia

276

Od 10. júna budú povolené hromadné podujatia do 500 osôb, od 1. júla do konca roka to má byť 1000 osôb. Na kultúrnych podujatiach nemusia mať umelci test, zavádza sa tiež šachovnicové sedenie namiesto odstupu dvoch metrov, týkať sa to má aj zhromažďovania sa v kostoloch. Oznámil to v pondelok 1. júna 2020 predseda vlády Igor Matovič  po stretnutí konzília epidemiológov.

Povinnosť nosiť rúška vonku a na hromadných podujatiach sa od 3. júna skráti na vzdialenosť do dvoch metrov, vnútri bude povinné ich nosiť. Takisto sa otvoria všetky vnútorné športoviská, prírodné i umelé kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína a vnútorné priestory zoo a botanických záhrad. 

Od 3. júna bude minimálna rozlohová plocha vo vnútorných prevádzkach na jedného zákazníka namiesto 15 štvorcových metrov na 10 m2. V prípade taxíkov sa taktiež mení povinnosť mať fóliou oddelené zadné sedadlá: bude to fungovať na báze dobrovoľnosti. Ruší sa časové obmedzenie pre prevádzky verejného stravovania a takisto sa mení aj počet ľudí za stolom vonku i vnútri.

Zdroj: minv.sk, foto: pixabay