Odmenili jednotkárov a Bystrík odštartoval kultúrne leto (foto v článku)

308

Za samé jednotky leto na jednotku alebo byť šikovným sa v Púchove oplatí. Tento projekt, ktorý si vymysleli v Púchovskej kultúre pred tromi rokmi a ktorým motivujú školákov dosahovať čo najlepšie výsledky, nechýbal ani v úvode tohtoročného púchovského kultúrneho leta.

Nádej získať odmenu za výsledky v škole mali naozaj len tí najlepší – samí jednotkári. A aj keď bolo pripravených veľa cien, stále to nestačilo na odmenu pre všetkých jednotkárov, preto sa losovalo z pripravených troch osudí, ktoré ukrývali mená čistých jednotkárov prvého stupňa základných škôl, druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov. V púchovských školách si záverečné vysvedčenie so samými jednotkami prevzalo v posledný deň školského roku dohromady 263 žiakov. Najviac jednotkárov sa tento rok „urodilo“ na ZŠ Mládežnícka (92), druhou v poradí bola ZŠ Gorazdova (69), treťou ZŠ Komenského (48), ďalej cirkevná škola sv. Margity (23), gymnázium (14) a ZŠ Slovanská (13).
Pre vyžrebovaných jednotkárov boli nachystané naozaj zaujímavé ceny. Nechýbali medzi nimi pobytové tábory, ktoré venovalo CVČ Včielka pre mladšie i staršie deti a 6. zbor púchovských skautov. Spoločnosť Púchovská kultúra zasa pridala denný divadelný a muzikálový tábor. Medzi cenami boli aj permanentky na kúpalisko, do fitnescentier, poukaz na wellness a samozrejme poukazy na zmrzlinu a nealko miešané letné nápoje. Návštevníkov otvorenia kultúrneho leta spevom sprevádzala Karin Riljaková, nekôr štafetu prevzal víťaz súťaže Coca-Cola PopStar (2005) Bystrík s kapelou. Milé tanečné číslo vystrihli aj malí „Smajlíci“.
-tam-
Foto: T. Moravcová, FB Púchovská kultúra