Odmenou pre deti môže byť aj zážitková jazda historickou električkou

226

Na trase Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice bude v sobotu 2. júna 2018 pri príležitosti Medzinárodného dňa detí premávať historická električka. Ak ešte nemáte program na prvý júnový víkend, nechajte sa inšpirovať! Trenčianska elektrická železnica pozýva na Deň detí s električkou.

Začiatok júna už tradične patrí všetkým deťom. Ak ste zatiaľ nevymysleli program pre tie svoje, skúste ich odmeniť zážitkovou formou. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí odštartuje v sobotu 2. júna 2018 svoju mimoriadnu jazdu historická električka, a to vďaka spolupráci Trenčianskej elektrickej železnice (TREŽ) s Trenčianskym samosprávnym krajom, obcou Trenčianska Teplá, oblastnou organizáciou cestovného ruchu Trenčianske Teplice a Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Návštevníkov unikátnej širokorozchodnej železničky čaká počas celého dňa zaujímavý program. O 15.00 h vyrazia na cesty spolu s električkou aj historické vozidlá v sprievode polície. Malí i veľkí priaznivci železnice si ich budú môcť spolu s historickými motocyklami detailnejšie prehliadnuť pri električkovom depe. Na svoje si prídu aj tí najmenší, pre ktorých sú pripravené jazdy na miniatúrnej železničke či možnosť povoziť sa na jazdeckom koni. Príďte zažiť jedinečnú atmosféru historickej električky na vlastnej koži a odneste si domov nezabudnuteľné zážitky!

Cestovné lístky bude už tradične možné zakúpiť priamo v električke. Cena obyčajného cestovného je 1 euro. K dispozícii budú aj zľavnené cestovné lístky pre dôchodcov, ZŤP a deti od 6-15 rokov. Deti do 6 rokov cestujú zdarma. Prevádzka električky bude zabezpečená spojmi štyrikrát za deň, s odchodmi z Trenčianskej Teplej o 13.00 h, 15.00 h, 17.00 h a 18.00 h. Odchody z Trenčianskych Teplíc sú naplánované na 13.30 h, 15.40 h, 17.30 h a 18.30 h.

V minulom roku sa historickou električkou vypravenou pri príležitosti Medzinárodného dňa detí previezlo takmer 700 cestujúcich, pričom miniatúrna električka najazdila až 9 km. Trenčianska električka neodmysliteľne patrí k histórii nášho kraja a je medzi turistami i domácimi veľmi obľúbená. Jej prevádzku na približne 6 kilometrovej trati vedúcej z Trenčianskej Teplej do Trenčianskych Teplíc finančne podporuje už štvrtým rokom aj Trenčiansky samosprávny kraj.

Zdroj: TSK