Odštartovala 2. Slovenská hokejová liga

251

V sobotu 7. októbra odštartovala tretia najvyššia slovenská klubová hokejová súťaž s trinástimi účastníkmi. Do sezóny 2023/24 prichádza s názvom „2. Slovenská hokejová liga“. Víťaz ročníka si vybojuje miestenku do vyššej TIPOS Slovenskej hokejovej ligy pre sezónu 2024/25. 

Trinásť účastníkov 2. SHL je rozdelených do dvoch skupín na základe geografickej pôsobnosti. V áčku budú proti sebe nastupovať Brezno, Púchov, Hamuliakovo, Martin, Partizánske, Levice a Senica, v béčku zas Bardejov, Detva, Dolný Kubín, Sabinov, Gelnica a Kežmarok. V základnej časti sa stretne každý s každým systémom doma vonku. Následne sa súťaž prehupne do nadstavbovej fázy. V nadstavbovej C-skupine sa ocitnú prvé tri tímy tabuľky z A-skupiny aj B-skupiny a budú spoločne dvojkolovým systémom doma – vonku bojovať o nasadenie do play-off. Nižšie nadstavbové skupiny budú tvoriť tímy umiestnené na 4. až 7. mieste v prípade A-skupiny, resp. 4. až 6. mieste v prípade B-skupiny. Aj tu odohrajú tímy medzi sebou zápasy dvojkolovo doma – vonku, pričom najlepšie postavené z nich v oboch skupinách si vybojujú účasť vo štvrťfinále play-off.

Vyraďovacia fáza bude prebiehať tradičným spôsobom. Vo štvrťfinále, semifinále, vo finále aj v sérii o 3. miesto sa bude hrať na tri víťazné stretnutia. Tím, ktorý sa stane víťazom 2. SHL v sezóne 2023/24, bude mať právo štartovať v TIPOS SHL 2024/25.

MŠK Púchov – HC Dukla Senica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Pred zápasom sa predstavili mladí hokejisti MŠK s maskotom Pukym. Nasledovala ohňová show a nástup mužov. Po zaspievaní slovenskej hymny úvodné buly hodila primátorka Katarína Heneková.

Hráči MŠK Púchov odohrali vyrovnaný zápas, v strelách na bránu dokonca prevýšili hostí v pomere 37:32. Dukla Senica bola však v premieňaní šancí úspešnejšia – 12,5% ku 8% MŠK Púchov.

Zostava MŠK Púchov:
brankár – HRUŠÍK Tomáš
hráči v poli – 1. BRŇÁK Tomáš, HRUŠÍK Lukáš, ZÚBEK František, MINÁRIK Marek, PŠURNÝ Jakub, 2. HUDÍK Damian, VOJTECH Andrej, ZEMKO Lukáš, ŠEDIVÝ Filip, LUHOVÝ Michal, 3. HALUŠKA Matej, HÚSKA Lukáš, DENEŠ Boris, LADECKÝ Patrik, MANIAČEK David, 4. HAJSKÝ Tomáš, TRENČAN Denis, URBAN Michal, náhradník POBEŽAL Filip
Hlavný tréner: NEMČEK Miroslav

Zápas sledovalo 275 divákov.

www.hockeyslovakia.sk
OZ Draci Púchov