Úspechy plavcov na mítingu v Poprade

179

Dňa 7.10.2023 sa v meste Poprad uskutočnil míting „Pohár olympijských nádejí v plávaní“, konkrétne už 11.ročník. Pri účasti plavcov z 23 klubov sa pretekov zúčastnili aj dvaja naši plavci a v konkurencii sa rozhodne nestratili. Získali viacero medailových umiestnení, ako aj množstvo zlepšení osobných rekordov.

Mimoriadne úspešne si počínal v najmladšej vekovej kategórii 9-10 ročných Tymon Hanták, zverenec trénerky Danky Strelčíkovej, ktorý každý svoj štart premenil na víťazstvo a celkovo získal zlato v disciplínach – 50 voľný spôsob, 100 voľný spôsob, 50 prsia, 100 prsia, 50 znak, 50 motýlik v piatich nových osobných rekordoch.

Nemenej úspešný bol aj zverenec Petra Bílika – Matej Kucej, ktorý zvíťazil v kategórií 13-14 ročných (ako ten mladší ročník) v disciplínach 50 prsia a 100 prsia, tiež v osobných rekordoch, čím zaplávanými limitmi splnil podmienky pre zaradenie do Útvaru talentovanej mládeže Slovenskej plaveckej federácie. Zároveň prekonal aj svoje osobné rekordy v disciplínach 50 motýlik (4.miesto) a 100 motýlik (5.miesto). Obom pretekárom, ako aj ich podpornému tímu srdečne gratulujeme.