Otvorenie mládežníckej hokejovej sezóny s gulášom

549

V nedeľu 20. 8. 2023 sa konalo otvorenie mládežníckej hokejovej sezóny, kde MŠK Púchov v spolupráci s o.z. Draci Púchov pripravili program pre deti. Na akcii sa zúčastnili aj dvaja reprezentační hráči a odchovanci Púchova – Samuel Urban a Tomáš Pobežal. Budúcim hokejistom ochotne odpovedali na otázky a samozrejme nechýbala ani autogramiáda. Organizátori nezabudli na hokejových rodičov a pripravili súťaž vo varení gulášu, kde víťazmi tohto ročníka sa stali fanúšikovia. Aj napriek horúcemu počasiu bola hojná účasť a každý sa už teší na hokejové zápasy.

Otvorenie mládežníckej hokejovej sezóny sa zúčastnila aj primátorka mesta Katarína Heneková, ktorá sa o akcii vyjadrila: „Stretnutie detí a rodičov na zimnom štadióne spojenom s množstvom súťaží, ale i s varením gulášu bolo príjemným zahájením sezóny a musím povedať, že sa stretla jedna veľká hokejová rodina. Celú atmosféru radosti detí z možnosti si zahrať hokej a zakorčuľovať si umocňovala prítomnosť hokejových hviezd – odchovancov MŠK Púchov. Na otázku, ktorú som deťom ráno položila, či by išli dnes na kúpalisko, alebo na zimný štadión, tak jednoznačne odpovedali, že na štadión hrať hokej. Bez zanietených rodičov, všetkých priateľov hokeja, občianskeho združenia OZ Draci a MŠK Púchov, s.r.o. by sa takáto rodina nestretla a ja ďakujem Jarke Haluškovej a jej tímu ako aj Jožkovi Koncovému a fans tímu za organizáciu tohto krásneho podujatia.“

Na zimnom štadióne to opäť žije hokejom

Prázdniny sa pomaličky blížia do finále, čo znamená, že už onedlho začne nová hokejová sezóna 2023 – 2024. Po letnej príprave a prázdninovom voľne hokejisti Púchova vykorčuľovali konečne aj na svoj domáci ľad. Začali sa pripravovať na novú sezónu a postupne si merajú sily so svojimi súpermi v priateľských prípravných zápasoch. Seniorská príprava začína JOJ Šport Slovenským pohárom a to 25.8., kedy privíta na domácom ľade Panterov z Považskej Bystrice, takže každý fanúšik hokeja sa môže prísť schladiť na púchovský zimný štadión.

OZ Draci