Otvorenie novej telocvične Športového gymnázia v Trenčíne

722

Nový školský rok 2018/19 privítali žiakov Športového gymnázia v Trenčíne v novovybudovanej telocvični.

Škole, ktorá bez vlastného krytého športoviska fungovala neuveriteľných 35 rokov, z vlastných finančných zdrojov vybudoval jej zriaďovateľ – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). Nový športový stánok však nebude k dispozícii len gymnazistom, ktorí tak ušetria čas i financie potrebné na presun za športoviskom, ale aj študentom okolitých škôl i širokej verejnosti.

Predurčená na medzinárodné súťaže

Telocvičňa s parametrami športovej haly v hodnote 2,4 milióna eur disponuje posilňovňou, sociálnym zázemím ako pre športovcov a študentov, tak aj pre pedagógov a trénerov. Raritou je 70 m dlhý bežecký tunel s doskočiskom. V telocvični je položená podlaha špecializovaná pre profesionálnych volejbalistov. Tréningy v nej preto budú mávať okrem ostatných priaznivcov loptových športov aj volejbalisti z Centra olympijskej prípravy v Trenčíne. To je na Slovensku jediným svojho druhu.

„Telocvičňa je ešte na vyššej úrovni, ako som očakával. Musím zdôrazniť, že takéto športové haly na Slovensku chýbajú ako soľ. Z pozície športového zväzu preto veľmi kvitujeme snahu TSK, že sa mu podarilo získať finančné prostriedky na výstavbu haly, vysúťažiť zhotoviteľa a uviesť športovisko do prevádzky. Ako prví športovci sme z COP mali možnosť vyskúšať si telocvičňu a letnú prípravu absolvovať pod strechou. Telocvičňa má dostatočnú výšku, takže sa v nej budú môcť odohrať aj medzinárodné zápasy významného charakteru, prípadne kvalifikácie na vyššej medzinárodnej úrovni, ako aj najvyššia volejbalová súťaž,“ neskrýval potešenie prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič. Nová telocvičňa by podľa neho športovcom mala umožniť naplno využiť talent, ktorým disponujú.

Športovisko, ktoré vyrástlo pod oknami Športového gymnázia v Trenčíne, si chvália aj samotní športovci. „Hala je vynikajúca, sme veľmi spokojní s tým, aké tu budeme mať podmienky na trénovanie. Doteraz sme trénovali v mestskej športovej hale, táto nová telocvičňa ju však určite prevýši minimálne v kvalite povrchu, ako aj príslušenstva na hranie volejbalu,“ tešil sa Viliam Fejt z Centra olympijskej prípravy v Trenčíne. Výstavba telocvične začala v septembri uplynulého roku, stavba bola dokončená v júni 2018. Jej zhotoviteľom bola spoločnosť Metrostav Slovakia,a.s.

Zdroj: TSK