Pekný koniec apríla pre karatistov z CVČ ZŠ Gorazdova Púchov

210

Koniec apríla 2022 bol pre karatistov z Púchova predovšetkým v znamení účasti na Slovenskom pohári v karate a kobudo 2022, ktorý sa konal 30.4.2022 v Pezinku. Účasť väčšiny klubov v bola poznačená dozvukmi epidémie Covid 19. A v Púchove, ako uvidíte ku koncu článku mal naviac ešte jednu špecifiku.

Púchovčania mohli vzhľadom na zdravotný stav posadiť len kategóriu 11 ročných chlapcov a dievčat v kata, kde štartovali za dievčatá Niki Arany, za chlapcov Matej Jancík a Matej Behro. Niki a Maťo Jancík pomerne suverénne zvíťazili, a Maťo Behro skončil tretí. Na stupňoch víťazov v chlapčenskej kategórii boli obaja púchovskí pretekári.

V súťaži družstiev bol trochu chaos, ale ani tu Púchovčania neodišli bez medaily, keď skončili tretí. Pevne verím, že na ďalších súťažiach sa zúčastnia aj ďalší pretekári a neodídu naprázdno.

A ešte prekvapenie na záver. Kondičná trénerka CVČ ZŠ Gorazdova Lenka Hiklová sa okrem karate a kobudo venuje aj dlhým výškovým behom. Na trase Sološnica – Vápenná bežala v ten istý deň preteky nazvané EVERESTING, kde každý pretekár musel ubehnúť 8848 výškových metrov. Lenka dlhodobo dosahuje výborné výsledky a aj teraz skončila medzi ženami na prvom mieste.

FK