Po sľubnom rozbehu futbalisti MŠK v Petržalke nebodovali, v piatok ich doma čaká Trebišov

77

Petržalka – MŠK Púchov 3:1 (1:1)

Góly: 12. Riznič, 82. Nagy, 86. Harb – 7. Kubík
ŽK: Turčák – Ullman, ČK: Ullman po druhej ŽK, rozhodovali Valnet, Štrbo, Halíček, 300 divákov
Púchovčania vstúpili do ďalšieho dôležitého súboja v boji o záchranu výborne a už v 7. minúte sa ujali vedenia gólom Kubíka, ktorý jemným tečom usmernil centrovanú loptu za chrbát domáceho brankára – 0:1. Domáci sa z vyrovnania tešili už o päť minút, kedy Púchovčania stratili loptu na vlastnej polovici, Gašparovičova prihrávka našla Rizniča a ten strelou k ľavej žrdi prekonal Pilného v púchovskej bránke – 1:1. V 18. minúte mohli ísť domáci do vedenia po Ullmanovej ruke v pokutovom území. Gašparovičovu strelu z pokutového kopu však Pilný bravúrne vyrazil. Dve minúty pred prestávkou zlyhala ofsajdová pasca Púchova, Sliacky sa rútil sám na brankára Pilného, ten však domácu tutovku nohou zmaril.

V druhom polčase mohli futbalisti MŠK Púchov strhnúť vedenie opäť na svoju stranu. Kubík prešprintoval domáceho obrancu, brankár Petržalky Krížik však výborne čítal hru a včasným vybehnutím zmaril Kubíkovu šancu. Po viacerých striedaniach na oboch stranách sa osem minút pred koncom dostali do vedenia domáci, autorom gólu bol Nagy – 2:1. O dve minúty neskôr oslabil Púchovčanov Ullman, ktorý zbytočne zakopol loptu, uvidel druhú žltú a po nej aj červenú kartu. Presilovku využili domáci už po dvoch minútach, kedy striedajúci Bombík vrátil loptu Habrovi, ten obišiel púchovského gólmana a zasunul loptu do siete – 3:1. V nadstavenom čase brankár Pilný ešte zmaril tutovku domácich, keď po závare pred bránkou zastavil loptu tesne pred bránkovou čiarou. Púchovčania tak vyšli v Petržalke naprázdno a namočili sa ešte hlbšie do zostupových vôd. Rozdúchať iskierku nádeje môžu už v predposlednom kole tejto sezóny v piatok doma s Trebišovom. Po rozlúčke s domácimi priaznivcami zakončia Púchovčania sezónu v derby zápase v Dubnici nad Váhom.

Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Ullman, Majdan, Straňák, Mráz, Pavlovčík, Michlík, Holáň, Kubík (67. Krčula), Pucheľ (67. Kopiš), Holiš (46. Hundák), tréner: Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 28. kola:
Košice – Dubnica nad Váhom 2:0, Komárno – Námestovo 4:1, Trebišov – Šamorín 4:0, Bardejov – Skalica 0:3, Humenné – Rohožník 4:2, Žilina B – Podbrezová 3:5, Slovan Bratislava B – Banská Bystrica 2:2

1. Podbrezová 28 22 2 4 77:23 68
  2. B. Bystrica 28 19 6 3 56:23 63
  3. Skalica 28 18 5 5 45:18 59
  4. Komárno 28 15 8 5 43:29 53
  5. Humenné 28 15 8 5 34:26 53
  6. Košice 28 16 4 8 69:35 52
  7. Šamorín 28 12 4 12 42:41 40
  8. Petržalka 28 11 5 12 48:42 38