Pestré kultúrne leto na pešej zóne

698

Aj nasledujúce dva mesiace sa môžu Púchovčania a návštevníci mesta tešiť na leto plné kultúry. O tom, čo nás čaká pod holým nebom na pešej zóne, sme sa rozprávali s riaditeľkou Domu kultúry Miladou Vargovou.

Tradičné podujatia a známi rodáci

Púchovské kultúrne leto (PKL) 2016 je možné navštíviť tento rok už dvanásty krát. Všetky predchádzajúce ročníky prispeli skúsenosťami a spätnou väzbou k tomu, ako bude vyzerať v nasledujúcom júli a auguste letný kultúrny program pre širokú verejnosť. „Perličkou je napríklad fakt, že vypadla dychovka a žánre, ktoré sme zaraďovali pre seniorov, pretože za posledných päť rokov sme sa tu stretli s najmenšou účasťou,“ povedala Vargová. Najtradičnejším podujatím v programe PKL sú tento rok desiate „Kockoviny“, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 14. augusta v areáli pod privádzačom v Horných Kočkovciach po 14.00 hod. „Ak sa nám vydarí cezhraničný projekt na rekonštrukciu amfiteátra, tak budúci rok by sme chceli Kockoviny vrátiť na miesto svojho vzniku. Cieľom tohto podujatia je aby sa rodičia s deťmi spoločne zahrali, aby boli všetci za aktivity odmenení a vrcholom rodinného popoludnia by mala byť diskotéka,“ spomenula Vargová a hneď vyzdvihla aj tretí ročník „Muzikomatu“:„Podarilo sa nám dohodnúť s chalanmi z kapely Hidden Road, hoci sú už rozlietaní po celom svete. Nakoniec prisľúbili Marek Koleno, Jaro Zigo a Kamil Stupavský aj účasť projektu „Hudba Vesmírna“, ktorý je známy už v celom Česko-Slovensku.“ Pripomíname, že koncert víťazných kapiel Muzikomatu s hosťami sa uskutoční 21. augusta o 18.00 na pešej zóne.

Exotická dovolenka, kinematograf a Shakespeare pod holým nebom

Na pešej zóne sa bude dať aj tento rok „dovolenkovať“. Veď okrem vystúpenia zoskupenia Lazaro a kubánskych tanečníc zaveje do Púchova i vietor zo Španielska v podaní Martin Bies a Flamenco clan, kúsok Francúzska prinesie známa slovenská speváčka Andrea Zimányiová a gitarový virtuóz Juraj Burian. S orientálnymi tancami a ohňovou šou sa budú prezentovať dievčatá zo skupiny Anthea pod vedením profesionálnej tanečnice Intisar – Danice Kodčíkovej. Záver PKL bude 1. septembrový deň patriť známym talianskym rytmom, ktoré predstaví kapela Viva Italia. Všetky „dovolenkové podujatia“ sa uskutočnia na pešej zóne pod holým nebom. „Veľmi neradi presúvame tieto podujatia pod strechu púchovského divadla, no v prípade nepriaznivého počasia sa to inak ani nedá. Robíme to ale iba vtedy, keď vieme o zlom počasí v dostatočnom predstihu. Ak nám začne pršať tesne pred začiatkom, nespravíme s tým už nič. No napríklad minulý rok sme nemuseli presúvať z pešej zóny žiadne podujatie,“ upozorňuje návštevníkov Vargová. Na svoje by si mali prísť i milovníci slovenských a českých filmov na už tradičnom letnom premietaní Bažant – kinematografu od utorka 5. do piatka 8. júla po cca 21.30 hod. Čo by to bolo za kultúrne leto, keby svoje umenie na doskách, ktoré znamenajú svet, nepredviedli aj divadelníci?! V nedeľu 24. júla o 19.30 vystúpi na pešej zóne „Divadlo Comedie“ z Popradu a vo vtipnej úprave predstaví „Skrotenie zlej ženy“ od Wiliama Shakespearea. Na záver pripomíname, že všetky podujatia s dátumami a časmi predstavení nájdete na osobitných plagátoch v celom meste a v Púchovských novinách.

-pam-

KL7 KL8