Peter Bálik z kapely Živé kvety: Chceme, aby ľudia odišli po koncerte šťastní

148

Kultová bratislavská kapela Živé kvety, ktorá pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 1994 vystúpi 15. júna o 20.00 v mestskom parku pri Župnom dome. Koncert s podporou mesta Púchov sa uskutoční pri príležitosti druhých narodenín kaviarne Podivný Barón, ktorá naň všetkých srdečne pozýva.

Ako by ste sa predstavili v skratke tým ľuďom, ktorí o vás doteraz vôbec nepočuli?

Myslím, že sa nemusíme predstavovať, nie sme neznáma kapela. Kto chce, základné veci o nás nájde na webe. Tí, ktorí na nás chodia, poznajú náš kód. Nemyslím to vôbec nafúkane. O tom, kto sme, by mal napísať niekto zvonku. Tu vo vnútri vládne totiž poriadny chaos. Živé kvety sú dom, ktorý sa stále hýbe.

Ktorý koncert vo vašej kariére považujete za najzásadnejší a prečo?

Taký neexistuje. Keby sme taký už niekedy zažili, tak by sme potom mali pocit, že s ďalšími koncertmi už len podliezame latku. Každý koncert je dôležitý. Aj keď hráš pre 50 tisíc ľudí, ako nedávno na demonštrácii za Slušné Slovensko alebo nedávno v Bratislave v prázdnom klube pre 20 ľudí. Vtedy si uvedomíš, že to nemôžeš nijakom oklamať a vypustiť. Musíš dať do toho všetko. Už len kvôli sebe.

Hrali ste už niekedy v Púchove alebo jeho okolí?

V Púchove sme už hrali, ale už si nepamätám kedy. Asi koncom minulého desaťročia. Bola to taká krčma, rozdelená na sálu a výčap. Bar bol plný, sála poloprázdna. Akési deti hrali počas zvukovej skúšky šípky. Bolo im jedno, že nám lietajú tesne pri hlave. Asi by ich hrali aj počas koncertu, ale to by asi už ohrozovali aj divákov, tak sa zbalili a odišli. Ale myslím, že koncert bol fajn.

Aký repertoár si na koncert prichystáte a na čo všetko sa môžeme tešiť?

To až tak nie je dôležité. Chceme, aby ľudia odišli po koncerte šťastní. Živé kvety je slovenská rocková kapela, ktorá vznikla v Bratislave v roku 1994, okolo speváčky a textárky Lucie Piussi. Najmä prostredníctvom jej osoby je skupina spájaná s legendárnym bratislavským Divadlom Stoka. Počas svojej existencie vydala desať albumov.

Marek Vatraľ, Podivný barón

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 8 =