Romana Halušková – Talent Trenčianskeho kraja 2018

700

Základná škola Jana Amosa Komenského v Púchove navrhla na ocenenie Talent Trenčianskeho kraja 2018 žiačku 9.ročníka Romanu Haluškovú ako mimoriadny športový talent.

Romanka sa dňa 12.júna 2018 zúčastnila na tejto mimoriadne peknej a vzácnej akcii v priestoroch Trenčianskeho hradu. Žiačka počas celej školskej dochádzky úspešne reprezentovala školu takmer vo všetkých športových súťažiach. Aj vďaka nej škola dosahovala a dosahuje výborné výsledky a umiestnenia na krajskej, celoslovenskej aj medzinárodnej úrovni. V školskom roku 2017/2018 získala 2.miesto v krajskom kole súťaže Gymnastický štvorboj, 3.miesto v krajskom kole vo florbale a 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska Mamut Cup v hokejbale.

Dlhodobo sa venuje mažoretkovému športu. Je dvojnásobnou majsterkou sveta, trojnásobnou majsterkou Európy a osemnásobnou majsterkou Slovenskej republiky v sólovej formácii. V roku 2018 získala na Majstrovstvách Slovenska viaceré medailové umiestnenia v tímových formáciách PomPom: 1.miesto Veľká formácia, 2.miesto Miniformácia, 2.miesto Defilé junior a 2.miesto Trio senior.

Od štyroch rokov trénuje hokej. Je držiteľkou ocenenia Najlepšia hráčka celosvetového turnaja. Je hráčkou ženskej reprezentácie Slovenska do 18 rokov, ktoré v tomto roku získalo 2.miesto na Majstrovstvách sveta IIHF. Každoročne dosahuje mimoriadne úspechy v hokeji na celoslovenskej až celosvetovej úrovni. Romanka je veľmi dobrá žiačka, charizmatická osobnosť, s pozitívnym prístupom a duchom pravej športovkyne. Vedenie školy sa teší, že naša žiačka pocítila ocenenie svojho talentu aj na úrovni XXII. ročníka Talent Trenčianskeho kraja 2018.

PaedDr. Miroslava Lapšová