Píšete nám: Čo to do pekla vychovávame?

1020

Púchovčania majú posledné dva roky k dispozícii cyklochodník, ktorý v hojnom množstve využívajú okrem cyklistov, kolobežkárov, korčuliarov aj bežci, prípadne chodci. Moja manželka je zástancom pohybu a ten úsek medzi Púchovom a priehradným múrom v Nosiciach si doslova zamilovala. Vždy sa doslova teší, keď môže po sedavej práci „vybehnúť na trať“. No a v rámci svojich možností skúša aj rýchlejšiu chôdzu.

Vo štvrtok 29.4.2021 okolo 15.13 hod. hneď ako vybehla na chodník pri katolíckom kostole v úseku pred pumpami sa jej podarilo zakopnúť o zvlnený úsek asfaltky. Manželka po páde na asfaltku si škaredo zlomila ruku medzi lakťom a ramenom. Keď ležala na zemi, tak si uvedomila, že ruku má nejako neprirodzene ohnutú (otočenú). No a v tejto polohe, keď ste na zemi a trpíte, pre bolesť sa nevládzete ani pohnúť, prešlo okolo nej množstvo prevažne mladistvých ľudí.

V takomto stave tam ležala niekoľko minút. A uhádnite, koľko ľudí sa pri nej stavilo? Ak je vašim duševným stavom stav ignorantstva a nevšímavosti, tak tipujete správne – NIKTO. Nikto z tých sopliakov sa pri nej ani nepristavil. Nedávam vinu tomu, že deti nechodia riadne do školy vyše roka. Tu ide o niečo úplne iné. To sa musia deti učiť v škole, čo treba robiť, keď niekto padne a nevládze vstať? To sme sa kam dostali? Čo to do pekla vychovávame?

J.S. (pisateľ si neprial zverejniť svoje meno)