Plavecké majstrovstvá v Púchove

316

Ako je všeobecne známe, najlepšie sa pretekárom súťaží v prostredí, ktoré dôverne poznajú a preto sa Plavecký klub Matador Púchov rozhodol organizovať podujatie Slovenskej plaveckej federácie – 2. kolo Majstrovstiev západoslovenského kraja v plávaní.

Týchto pretekov sa zúčastnilo 17 plaveckých tímov zo západoslovenského kraja, pričom konkurencia bola v 229 pretekároch. Naši plavci absolvovali množstvo krásnych súbojov, z ktorých si odniesli celkovo 17 cenných kovov. Ak to mám sumarizovať, naši pretekári absolvovali v sobotu celkom 115 individuálnych štartov a z toho bolo vytvorených 98 nových osobných rekordov. Víťazmi v disciplínach sa stali: 3 x Lea Kmošenova, 1 x Jancík Samuel, 1 x Šmigurová Karin. Striebro získali: 2 x Šmigurová Karin, 2 x Matušík Martin, a po 1 x Martina Vetešková, Ciesarová Simona, Matušík Martin, Hlúbiková Nina. Bronz získali: Cenigová Adriana, Turza Matej, Hlúbiková Nina, Jancík Samuel.

Ako vidieť, tvrdá tréningová drina prináša svoje ovocie, teraz máme na programe týždenné sústredenie pred majstrovstvami Slovenska, ktoré absolvujeme v domácich podmienkach.