Plážový volejbal – dievčatá prekvapili seba aj súperky

396

1. VK Púchov sa zapojil minulý týždeň do kvalifikačných turnajov v plážovom volejbale. V kategórii do 18 rokov štartovala dvojica Natália Zugová – Viktoria Valachová na svojom úplne prvom turnaji.

V Prešove v dňoch 10. a 11.6.2021 sa celkovo zúčastnilo 19 dvojíc z celého Slovenska. Boli rozdelené do 5 základných skupín. V 1.zápase v skupine nastúpili naše hráčky proti síce mladším hráčkam z MVK N. Mesto n.V., zato však podstatne skúsenejším v plážovom volejbale. Dievčatá z Púchova urobili len 4 vlastné chyby, hrali bojovne, napriek tomu prvý set vyhrali súperky jasne 9:21. V druhom sete sa Púchovčanky zdravo nabudili, pridali dôraz na podaní aj v útoku a zaskočeného súpera porazili 21:18. Nasledoval vyrovnaný tiebreak, no rozbehnutý tamdem z Púchova sa súperkám zastaviť už nepodarilo. Zugová, Valachová – Dančová,Slávková 2:1.

V druhom zápase nás čakala jedna z najlepších domácich dvojíc, (Fabuľová, Uher), avšak aj výborná hra a bojovnosť  nám stačila iba na prehru 14:21 a 18:21. V 3. zápase v skupine sme však bodovali naplno 2:0 (13,17). Poradím v skupine však zamiešala dvojica z NMnV, keď porazili domácu dvojicu a o skóre sa posunuli na 2. miesto. Do 12-členného play-off systému s dvojitou elimináciou postúpili prvé dve družstvá z každej skupiny a dve najlepšie družstvá z 3. miest. Vďaka vysokému zisku bodov postúpili púchovčanky ako najlepší tím z 3. miesta. V 1. kole play-off nás čakala opäť domáca dvojica Medoňová, Kucháriková, kde sa prejavila ich skúsenosť a naša nevyhratosť na piesku. Prehra 0:2 nás posunula do zápasu o záchranu, zhodou okolností mala byť naším súperom opäť tá istá dvojica z N. Mesta n.V. zo základnej skupiny. Súperky však pre zdravotné problémy museli zápas skrečovať. V 3. kole play-off sme tak nastúpili proti skúsenej dvojice Halabuková, Krajčiová z Levíc. Maximálne vyrovnaný a bojovný prvý set vyhrali Púchovčanky 21:18, po rovnako dramatickom priebehu sa v 2. sete tešili Levičanky 19:21. V tiebraku sa prejavili skúsenosti súperiek a výhrou 2:1 postúpili ďalej dievčatá z Levíc. Naša dvojica tak obsadila konečné 7. miesto, príjemne prekvapujúco, ale zaslúžene za predvedenú hru a bojovnosť.

Spýtali  sme sa hráčok, ako hodnotia svoj prvý turnaj. Natália Zugová: „Myslím, že sme ukázali čo dokážeme a čo sme natrénovali. Určito to nebolo to najlepšie, ale dali sme do toho všetko a sme spokojné s naším výsledkom.“  Viktória Valachová: „Myslím, že 7. miesto z 19 družstiev nie je vôbec zlý výsledok, väčšina protihráčok bola z klubov, kde sa venujú plážovému volejbalu viac rokov. My sme sa dali dokopy pred 6 týždňami, natrénovali sme čo to, koľko nám dovolilo počasie. Cez to všetko sme podali skvelý výkon a zahrali sme najlepšie ako sa v daný moment dalo. Zistili sme, kde robíme chyby a pokúsime sa ich do turnaja v Bratislave čo najviac eliminovať.“