Plážový volejbal – opäť lepší výkon

401

Dvojica dievčat z 1.VK Púchov: Natália Zugová a Viktória Valachová sa zapojila do 3. kvalifikačného turnaja v plážovom volejbale dievčat v kategórii do 18 rokov. Po Prešove a Bratislave sa tretí turnaj konal v Lieskovci pri Zvolene.

Ráno 7.7.2021 sa prezentovalo celkovo 33 dvojíc, ktoré boli rozdelené do 8 základných skupín (jedna skupina bola 5-členná). Do 16-miestneho play-off postúpili prvé dve dvojice z každej skupiny. Púchovčanky boli nasadené do B-skupiny a turnaj začali výhrou 2:0 (18,12). Hra síce bola v 1. sete miestami neistá, ale postačujúca. Zlepšenie v 2.sete sa okamžite prejavilo na skóre. Dievčatá si udržali nasadenie a koncentráciu aj ďalších dvoch zápasoch, ktoré jasne vyhrali rozdielom triedy: 2:0 (9,3) a 2:0 (13,5). Kvalitným podaním zatlačili súperky do defenzívy, z čo výrazne ťažili aj bodovo. V porovnaní s predchádzajúcimi turnajmi: Prešov 3. miesto 2 výhry , 1 prehra, Bratislava 3 výhry 1 prehratý set, tentokrát najlepším výkonom  vyhrali základnú skupinu s 3 výhrami a bez straty setu, čo potvrdzuje rastúcu hernú výkonnosť.

V 8-finále boli naším súperom dievčatá z Prešova, zápas bol vyrovnaný, bojovalo sa o každú loptu. Púchovčanky chceli zatlačiť súperky podaním, riskovali, a na rozdiel od predchádzajúceho dňa, im podanie nevychádzalo tak úspešne. Prvý set vyhrali Prešovčanky najtesnejším rozdielom 19:21. V druhom sete sa prejavila väčšia nervozita, ktorá sa podpísala pod pár chybičiek na príjme podania i pri smečoch. Druhý set vyhral Prešov 14:21 a celé stretnutie 0:2. Naše dievčatá však za konečné delené 9. až 16. miesto získali po 20 bodov do rankingu, čo ich vynieslo na priebežné 9. miesto. Do finále Majstrovstiev SR postúpi 16 najlepších dvojíc a len veľmi výnimočná kombinácia výsledkov na 4. turnaji v Skalici by mohla zhatiť ich postup do finále.