Porsche Cup – preteky na autodráhe v Púchove

170

Dňa 10.07.2021 náš MK Púchov a MK Zubří organizovali prvé preteky letného seriálu PORSCHE Cup. Prvé preteky boli v sobotu v Púchove žiaľ iba za účasti pretekárov zo Slovenska. Pretekári z ČR neprišli, kvôli prísnym Covidovým opatreniam vstupu na územie SR.

Pretekov sa zúčastnilo 20 pretekárov z Martina, Revúcej, Dubnice n.Váhom, z toho bolo 8 juniorov, ktorí boli samostatne hodnotení v kategórii Porsche 911 RSR. Juniori štartovali ako prví a aj napriek menším skúsenostiam, jazdili výborne a bolo vidieť, že tento autodráhový šport ich baví. Juniori z Púchova boli členovia automodelárskych krúžkov a jazdili za CVČ Včielka Púchov. Prvé miesto si vybojoval Kučera Michal z Martina, na druhom mieste sa umiestil Samuel Vojcík z CVČ Včielka Púchov a na treťom mieste skončil Koterba Timo z Revúcej.

Preteky sú vyhlásené v 3 kategóriách – Porsche 911 Carrera, Porsche 917K Carrera a Porsche Open. Prvé dve kategórie sa jazdia iba s autami Carrera s povolenými úpravami a pôvodnými motormi, tretia kategória Porsche OPEN je otvorená pre autá ľubovoľných výrobcov a ľubovoľné motory. Najúspešnejší pretekár Bednárik Roman vyhral s prehľadom všetky 3 kategórie a ako najúspešnejší pretekár, získal aj cenu – publikáciu Porsche s venovaním. Druhé preteky tohto seriálu budú 21.08.2021 v Zubří.