Po domácej prehre bodovali Púchovčania naplno vonku

142
Futbalisti MŠK Púchov (v bielych dresoch) podľahli v predohrávke 16. kola 3. ligy doma Borčiciam 1:2. Prehra stála hlavu trénera Ďuriša, ktorý sa po dohode s vedením klubu porúčal už po štyroch kolách.

Futbal – 3. liga muži

MŠK Púchov – Borčice 1:2 (0:1)
Borčičania predvádzali pod Lachovcom od začiatku stretnutia technický futbal a dostávali sa do streleckých príležitostí. Tú najväčšiu si však vytvorili v úvodnej štvrťhodine hostia, keď Gajdošíkovu tvrdú strelu vyrazil brankár Kosa na brvno. V 18. minúte sa hostia ujali vedenia, keď si loptu šikovne spracoval Novák a nechytateľnou strelou z diaľky otvoril skóre – 0:1.

S ďalšou Novákovou strelou z diaľky si štvrť hodinu pred koncom polčasu poradil domáci brankár Letko, na druhej strane Gajdošíkova strela po zemi letela len niekoľko centimetrov vedľa. Po obrátke mohol Gajdošík vyrovnať, no jeho priamy kop zázračne vytlačil na roh brankár Borčíc. V 65. minúte zvýšil na 0:2 z priameho kopu Novák. O chvíľu mohol Mačina
pridať tretí gól, netrafil však prázdnu bránku. Domáci bojovali, no podarilo sa im už iba znížiť gólom Vanáka štvrť hodinu pred koncom – 1:2.

Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Zavadzan, Brezničan, Vanák, Luhový, Sibanda, Kopiš (76. F. Buček), J. Pilát, Hrnko (71. Gáborík), Marek Gajdošík. Tréner S. Ďuriš.

Ostatné výsledky 16. kola:
Bánovce – Dubnica 0:0, Beluša – Nemšová 2:1, Veľké Ludince – Prievidza 4:1, Trnava B – Nitra B 0:1, Zlaté Moravce B – Galanta 2:1, Gabčíkovo – Šaľa 3:1, Lednické Rovne – Topoľčany 1:0, Nové Zámky – Dunajská Streda B 1:1

Veľké Ludince – MŠK Púchov 1:3 (0:0)
Po štyroch kolách tretej ligy sa na post trénera vrátil tréner mládeže Eduard Pagáč a Púchovčania akoby si spomenuli na výsledky a hru, ktorú pod jeho vedením predvádzali v závere minulého ročníka. Po bezgólovom prvom polčase sa Púchovčania ujali vedenia v 59. minúte gólom Mareka Gajdošíka – 0:1.

Už o tri minúty neskôr si domáca obrana opäť s Gajdošíkom neporadila a ten zveľadil náskok Púchovčanov – 0:2. Domáci síce o ďalších šesť minút kontrovali kontaktným gólom Cingela, ale svoj strelecký koncert zakončil Gajdošík hetrikom, keď v predposlednej minúte pečatil na konečných 1:3. Púchovčania v tabuľke poskočili na 11. miesto.

Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Gajdošík, Buček (90. Červený), Kopiš (89. Gáborík), Sibanda, Pilát, Vanák, Hrnko, Zavadzan, Brezničan. Tréner: E. Pagáč

Ostatné výsledky 4. kola
:
Borčice – L. Rovne 2:3, Prievidza – Gabčíkovo 0:3, Dubnica – Trnava B 1:0, Bánovce – Galanta 2:3, Nitra B – Šaľa 4:1, D. Streda B – Topoľčany 6:1, Nemšová – Zlaté Moravce B 0:3, Beluša – Nové Zámky 0:2.
1. Dubnica 7 5 2 0 12:2 17
2. Gabčíkovo 6 5 1 0 18:5 16
3. Borčice 7 5 1 1 16:7 16
4. N. Zámky 7 4 1 2 10:8 13
5. L. Rovne 7 4 1 2 10:9 13
6. Zl. Moravce 7 4 0 3 12:12 12
7. Galanta 6 3 2 1 10:7 11
8. V. Ludince 7 3 1 3 14:11 10