Po domácom víťazstve nad rezervou Žiliny priviezli Púchovčania bod z Trebišova

1. kolo:
MŠK Púchov – MŠK Žilina B 2:1 (0:1)

Góly: 74. Kapusniak, 80. Holiš – 28. Gono
ŽK: Mazanovský, Martinček, Holáň, Cifranič, Holiš – Gono, Capko, rozhodovali Čiernik – Halíček, Mihalík
Púchovčania sa v Považskom derby do svojho súpera pustili od úvodného hvizdu aktívnou hrou. Už po štyroch minútach mohli ísť do vedenia. Martinček potiahol loptu po pravom krídle, v pokutovom území jeho prihrávka našla Holiša, ktorý v ťažkej streleckej pozícii poslal loptu iba do brvna žilinskej bránky. O desať minút neskôr pohrozili aj hostia, keď opečiatkovali tyč domácej bránky. Púchovčania zvýšili aktivitu, presadzovali sa v strede hracej plochy a ich nátlakovú hru museli hostia zastavovať neraz nedovolenými zákrokmi. Po jednom z nich kopal v 19. minúte priamy kop Mráz a lopta z jeho kopačky len tesne minula hosťujúcu bránku. V 21. minúte spálil tutovku Martinček, keď po priamom kope poslal loptu zo šiestich metrov tesne vedľa bránky. Trest za nepremenené šance prišiel od Žilinčanov v 28. minúte, Gono z pokutového kopu poslal hostí do vedenia – 0:1. Púchovčania až do konca polčasu dobíjali žilinskú bránku, prekonať gólmana sa im však nepodarilo.

Aj v druhom polčase pokračoval domáci tlak. Púchovčanov nedeprimoval ani nepriaznivý stav. Nepodľahli panike a aktívnou hrou rozleptávali hosťujúcu defenzívu. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 73. minúte. Po rohovom kope sa dostal k lopte striedajúci Kapusniak, v pokutom území poslal loptu pätičkou na Martinčeka, ktorý presnou prízemnou strelou z uhla k zadnej tyči prekonal hosťujúceho brankára – 1:1. Púchovčania sa s bodom neuspokojili, pokračovali v atraktívnej nátlakovej hre a desať minút pred koncom sa dočkali gólovej odmeny. Na loptu po výborne zahranom rohovom kope si nabehol Holiš a hlavou zblízka strhol víťazstvo na stranu Púchova – 2:1. Žilinčania sa tiež nemienili zmieriť s prehrou a dve minúty pred koncom musel Strelčík v púchovskej bránke vyrážať nebezpečnú strelu zo strednej vzdialenosti. K dorážke sa Žilinčania našťastie nedostali, a tak si Púchovčania pripísali v úvodnom kole dôležité víťazstvo, ktorým sa poďakovali výbornej návšteve. Hľadisko púchovského štadióna zaplnilo takmer 750 divákov.
Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Mazanovský (70. Kapusniak), Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz (46. Holáň), Púcheľ, Mráz (70. Kaufman), Martinček (87. Michlík), Holiš (90. Pavlovič), tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 1. kola:
Dolný Kubín – Žiar nad Hronom 1:2, Slovan Bratislava B – Petržalka 2:1, Rača Bratislava – Humenné 2:0, Komárno – Prešov 3:0, Dubnica nad Váhom – Trebišov 0:1, Považská Bystrica – Košice 3:1, Myjava – Šamorín 1:0

2. kolo:
Trebišov – MŠK Púchov 0:0

ŽK: Kolesár, Rokyta – Kopičár, Mráz, Pilný, Cifranič, Kapusniak, 350 divákov, rozhodcovia: Holas – Železňák, Dobrík
Po rozpačitom úvode stretnutia, keď bolo vidieť iba nakopávanie lopty z jednej a z druhej strany, prevzali aktivitu púchovskí futbalisti. Tí neprišli na východ iba brániť. Cestu na východ meralo aj niekoľko desiatok priaznivcov Púchova, ktorých bolo na štadióne počuť prakticky počas celého zápasu. Už v štvrtej minúte zablokovala domáca obrana Mrázov priamy kop. Po následnom rohovom kope zachránil pred dobiehajúcim hráčom Púchova domáci obranca. O štyri minúty neskôr mal obrovskú šancu na otvorenie skóre Mráz, ktorý ohrozil domáceho brankára po nebezpečnom centre Michlíka. Takmer celá prvá polhodina bola v réžii Púchova, no v sieti neskončila ani pekná Mrázová strela v 12. minúte. Domáci pohrozili len v 20. minúte, kedy Dankov prízemný center stiahol na svoje rukavice brankár Strelčík. Trebišovčania v úmornej horúčave prevzali iniciatívu až v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu, kedy Kolesár a Begala nedotiahli svoje šance do konca. A keďže Púchovčania odvrátili na roh aj štandardnú situáciu v predposlednej minúte prvého polčasu, išli mužstvá do šatní za bezgólového stavu.
Druhý polčas začali rovnako aktívne hostia, Biriczov center už po troch minútach zablokovala domáca obrana a ani skrumáž pred domácou bránkou o tri minúty neskôr neskončila gólom. V 53. minúte mal obrovskú šancu Pucheľ po Kaufmanovom centri. Zoči voči domácemu brankárovi však hlavou minul. Potom prišli dva momenty, ktoré ovplyvnili výsledok zápasu. V 58. minúte rozhodca neuznal gól Biricza po krásnej kombinačnej akcii Púchova a o desať minút neskôr zostala rozhodcova píšťalka nemá po ruke domáceho Mattu v pokutovom území. V 73. minúte zasiahol výborne Strelčík po individuálnom prieniku Bajtoša.
V záverečnej štvrťhodine si ani jedno mužstvo nevytvorilo vyloženú šancu, a tak si mužstvá body podelili. Hostia si ich za predvedený výkon a priebeh stretnutia rozhodne zaslúžili viac, ako jeden…
Zostava Slavoj Trebišov:
Ikuepamitan – Kolesár, Matta, Špak, Rokyta, Begala, Sitarčík, Bajtoš, Kolesár, Danko, Ikugar, striedali Kovalčin, Ilinjo, tréner Geri
Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Mráz, Kopičár, Biricz (81. Kapusniak), Michlík (90. Loduha), Pucheľ, Martinček, Holiš (89. Pavlovič), tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 2. kola:
Košice – Prešov 2:1, Humenné – Považská Bystrica 2:1, Dubnica nad Váhom – Dolný Kubín 3:0, Myjava – Petržalka 1:1, Komárno – Žiar nad Hronom 1:1, Žilina B – Slovan Bratislava B 1:2, Šamorín – Rača Bratislava 3:1

Program 3. kola:
MŠK Púchov – Dubnica nad Váhom (30. 7. o 17.00), Žiar nad Hronom – Košice, Považská Bystrica – Šamorín, Myjava – Žilina B, Slovan Bratislava B – Trebišov, Rača Bratislava – Petržalka, Dolný Kubín – Komárno, Humenné – Prešov

Púchovčania sa chcú pohybovať v pokojných vodách hornej časti druholigovej tabuľky

V novom ročníku 2. futbalovej ligy by sa futbalisti MŠK Púchov chceli pohybovať v hornej polovici tabuľky, úplne sa vyhnúť zápasom o záchranu. S aktuálnym kádrom a realizačným tímom sú tieto ciele reálne. Na predsezónnej tlačovke futbalového klubu MŠK Púchov to povedal klubový manažér Marek Šimáček. Púchovčania sa podľa neho chcú prezentovať futbalom, na ktorý sa dá pozerať a ktorý po dvoch pandemických rokoch priláka na tribúny púchovských fanúšikov.
„Predchádzajúca sezóna bola pre nás dosť náročná, pretože do poslednej chvíle sme bojovali
o záchranu. O to viac si ceníme, že sme v tej druhej lige zostali. Zásluhu na tom majú výrazne zlepšené výkony v jarnej časti. Práve na jarnú časť by sme veľmi radi nadviazali aj v tejto novej sezóne,“ skonštatoval manažér.
Hlavným trénerom bude aj naďalej Vladimír Cifranič. K jedinej zmene došlo na pozícii asistenta trénera. Po niekoľkých rokoch opustil pozíciu asistenta Jozef Pagáč, na jeho miesto prišiel Tomáš Belica. Na pozícii trénera brankárov bude pôsobiť Martin Leško, vedúcim mužstva je Marián Pastorek. Na postoch fyzioterapeuta a lekára budú pôsobiť Vlado Mišák a Ladislav Vozárik.
„Čo sa týka zloženia mužstva, mladí hráči sú opäť o niečo skúsenejší. Prešli si náročnými zápasmi a verím, že sa to odzrkadlí aj na výkonoch. Došlo aj k pohybom v kádri – k odchodom a príchodom. Odišiel Ondrej Ullman, ktorý sa vrátil do Dukly Praha. Hosťovanie sa skončilo Ramonovi, Majdanovi a Matúšovi Pavlovčíkovi. Do českého Třinca prestúpil Domino Straňák a nepripravuje sa s nami Tomáš Kopiš, ktorý si zatiaľ hľadá angažmán,“ priblížil Šimáček.
Ako dodal, mužstvo doplnili o Jána Kaufmana, ktorý prišiel z rezervy Sparty Praha, zo Zlína prišiel Tobiaš Slovák. Staronovou tvárou v klube je Kopičár, ktorý sa vrátil z Viktórie Žižkov. Do klubu sa po dlhšom čase vrátil aj odchovanec Maťo Moško, naposledy pôsobil v FC Košice. Novou tvárou v kádri je Csaba Biricz, ktorý je kmeňovým hráčom Trenčína, v minulej sezóne pôsobil v Námestove. Na hosťovanie z AS Trenčín prišiel Urban Mazanovský. Z dorastu bude minimálne v jesennej časti medzi mužmi pôsobiť Jakub Valík.
Podľa trénera Vladimíra Cifraniča príprava na nový ročník prebehla v štandardných podmienkach. Nebola dlhá, ale všetko, čo si v príprave naplánovali, splnili.
„Odohrali sme štyri prípravné zápasy, generálku na súťaž skomplikoval fakt, že Nové Mesto nad Váhom na poslednú chvíľu odrieklo zápas. Nahradili sme ho stretnutím so štvrtoligovým FC Pata. Myslím si, že mužstvo je pripravené. Samozrejme, až samotné zápasy ukážu, nakoľko sa pohyby v kádri prejavia na našej výkonnosti. Myslím si však, že v rámci možností sme káder zostavili tak, aby sme boli schopní predvádzať kvalitný futbal,“ zdôraznil tréner.
Do kádra podľa neho prišli mladí hráči, hráči hladní po úspechu. Cifranič verí, že zosúladením mladosti a skúsenosti bude mužstvo predvádzať hru a dosahovať výsledky zabezpečujúce pokojný stred tabuľky.
Podľa kapitána mužstva Patrika Mráza je nálada v kabíne dobrá, všetci hráči sa už tešia na sezónu a klasický zápasový rytmus. Dôležitý podľa neho bude štart do súťažného ročníka. V prípade, ak bude úspešný, vleje do hráčom sebadôveru a energiu do ďalšieho priebehu súťaže.
„S chalanmi, ktorí prišli do kádra, sme si sadli. Čo sa týka partie, v Púchove sme s tým nikdy nemali problémy. Myslím, že aj noví chalani sa bez problémov zapracujú a budeme ťahať za jeden koniec povrazu,“ doplnil kapitán.
Púchovčania budú v novom ročníku hrávať s novučičkou sadou dresov. Okrem tradičných červeno-čiernych farieb budú na dresoch uvedení aj tradiční reklamní partneri a mesto Púchov.