111

B. Bystrica – MŠK Púchov 4:1 (1:1)

Góly: 36. Mazan, 63. Polievka, 79. Šulc, 82. Mazan – 40. Ullman
ŽK: Ľupták, Willwéber – Ramon, Krčula, Pavlovič, ČK: Ramon po druhej ŽK, rozhodovali Ruc – Bobko, Železňák, 712 divákov

Púchovčania nepricestovali na Štiavničky v porazeneckej nálade napriek tomu, že súperom im bol jeden z ašpirantov na postup do Fortuna ligy. Domáci začali podľa očakávania náporom, v prvej polhodine si vypracovali tri sľubné príležitosti. Púcheľ, Polievka a Richtárech však hosťujúceho brankára neprekonali. Strelčík sa vyznamenal najmä po strele Richtárecha. V 36. minúte však už kapituloval. Púchovčanom nevyšla kombinácia pred pokutovým územím, Polievkova presná prihrávka medzi obrancami hostí našla Mazana a ten prekonal Strelčíka – 1:0. Púchovčania už o tri minúty kontrovali. Po protiútoku po ľavom krídle našla presná prihrávka na malom vápne Ullmana, ktorý rutinérsky prekonal domáceho brankára – 1:1. I keď v prvom polčase už gól nepadol, v jeho závere sa v podstate rozhodlo o výsledku. Rozhodca ukázal druhú žltú kartu Ramónovi za banálny faul a Púchovčania v druhom polčase nedokázali odolať početnej presile domácich. V 55. minúte ešte Strelčík bravúrne zneškodnil strelu najlepšieho kanoniera súťaže Polievku, no v 63. minúte Mazánovu prihrávku v pokutovom území zužitkoval Polievka – 2:1. Desať minút pred koncom stretnutia ukázal rozhodca po súboji na hranici hosťujúcej šestnástky na biely bod, Šulc rozhodcovským darom nepohrdol a zvýšil na 3:1. O dve minúty Strelčík najskôr strelu Šulca vyrazil, no Mazan loptu dorazil do siete – 4:1. Tri minúty pred koncom sa ešte vyznamenal brankár Strelčík, ktorý zneškodnil nebezpečnú Mazanovu strelu. Púchov podľahol rozdielom triedy, pod Urpínom však skrátka bodovať „nemohol“…

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Majdan, Ramon, Straňák, Mráz (73. Lacko), Pavlovčík (73. Kapusniak), Michlík, Holáň, Pucheľ (46. Pavlovič), Ullman (56. Krčula), Hudák (56. Holiš), tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 21. kola:
Skalica – Šamorín 1:0, Humenné – Petržalka 1:0, Bardejov – Dubnica nad Váhom 1:1, Podbrezová – Košice 3:1, Námestovo – Žilina B 0:0, Slovan Bratislava B – Trebišov 2:1, Rohožník – Komárno 3:0

1. Podbrezová 21 17 1 3 49:16 52
  2. B. Bystrica 21 15 4 2 44:16 49
  3. Skalica 20 13 3 4 26:10 42
  4. Komárno 21 11 7 3 34:20 40
  5. Humenné 21 11 6 4 21:16 39
  6. Košice 20 11 2 7 45:26 35
  7. Petržalka 21 9 4 8 37:23 31
  8. Žilina B 21 8 5 8 35:32 29