Podpoľancov zlomili Púchovčania v závere

155
Stretnutie s Piešťanmi rozhodol v predĺžení Damián Hudík. V Detve drámu nepripustili. FOTO: Miroslav Mikáč

HC 07 Detva – MŠK Púchov 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly:18. Halama (Pulščák, Adamko), 25. Sivok (Blahovský, Paška), 58. Magdolen (Halama, Miškuf) – 19. Zúbek (Minárik, Brňák), 29. Zúbek (Minárik, Brňák), 34. Brňák (Hudík), 57. Kanaet (Kvocera), 59. Zúbek (Zemko, Minárik), 59. Húska (Ladecký)
Strely: 36/32, presilovky: 7/0 – 7/3, zákroky brankárov: 26/6 – 33/3, rozhodcovia: Ivan – Farkaš, Humenaj

V šlágri kola rozhodli Púchovčania o definitívnom víťazstve nad druhou Detvou až v samotnom závere stretnutia. V úvodnej tretine sa síce hokejisti MŠK ujali vedenia gólom Zúbeka, domáci však kontrovali už o necelú pol minútu vyrovnávajúcim gólom Halamu – 1:1. V druhej tretine sa Detvanci dostali do vedenia gólom Sivoka, Púchovčania však otočili gólmi Zúbeka a Brňáka. Keď necelé tri minúty pred koncom poslal Púchovčanov Kanaet do dvojgólového vedenia, zdalo sa byť rozhodnuté. Domáci však o necelú minútu skorigovali gólom Magdolena na 3:4 a zdalo sa, že sa schyľuje k dráme. Tú však Púchovčania nepripustili. Dve minúty pred koncom zvýšil na 3:5 Zúbek a o necelých 30 sekúnd Húska na 3:6. Pod priebeh stretnutia sa podpísala aj efektivita Púchovčanov vo využívaní presiloviek. Kým domáci zo siedmich nevyužili ani jednu, Púchovčania pri rovnakom počte početnej výhody skórovali až trikrát.

Zostava MŠK Púchov:
Kubiridžák – Brňák, Božik, Zúbek, Minárik – Kvocera, Hudík, Šedivý, Kanaet – Krajčoviech, Húska, Ladecký, Zemko – Urban, tréner Miroslav Nemček
Ostatné výsledky 7. kola:
Dolný Kubín – Lučenec 10:1, Hamuliakovo – Partizánske 2:5, Piešťany – Senica 3:2

1. MŠK Púchov 7 6 1 0 0 48:10 20
  2. Piešťany 6 3 2 1 0 32:20 14
  3. Partizánske 7 4 0 1 2 29:25 13
  4. Detva 6 3 1 0 2 41:23 11
  5. Hamuliakovo 7 3 0 2 2 47:44 11
  6. Dolný Kubín 7 3 0 0 4 29:26 9
  7. Senica 7 1 0 0 6 24:41 3
  8. Lučenec 7 0 0 0 7 12:73 0