Pohár SFKBU v karate a kobudo v Prievidzi

366
Maťko Jancík

Štvrtým kolom pokračoval 28.9.219 v Prievidzi  Pohár Slovenskej federácie v karate a kobudo. Celkovo bola súťaž slabšie obsadená a po prázdninách to bolo určite prekvapením. Za Púchov sa zúčastnili predovšetkým pretekári z nižšej vekovej skupiny. Starší reprezentanti, ktorí začínajú študovať mimo Púchov chýbali a niektorí sa objavili v hľadisku len ako diváci. Čo je určite škoda.

No ostatní sa nenechali zahanbiť. Aj keď mnohí postúpili do vyšších kategórií, nevyzerali ani cvičenie, ani výsledky zle. V kategórii KATA osemročných chlapcov skončil Maťko Jancík na 1. mieste. V kategórii KATA desaťročných bol Rado Čač 2. a medzi jedenásťročnými do 6.kyu bol Jakub Hikl na 1. mieste. Nikol Arany, napriek tomu že cvičila výborne skončila štvrtá. Podobne dopadal aj Majka Fedorová a Maťko Behro.

Jakub Hikl

Medzi dorastencami v kumite vo svojich kategóriách skončili Vanessa Iman Kebisová na 2. a Adam Turza na 3. mieste. V najdôležitejších kategóriách, v kategóriách dospelých, tentoraz štartoval iba dlhoročný reprezentant Centra voľného času Základnej školy na Gorazdovej ulici Michal Kunst a nebyť vyšmyknutia palice v kobudo, odniesol by si dve zlaté medaily. Takto len jednu a jednu striebornú.

Michal Kunst

Ak s výsledkami môžeme byť spokojní, s účasťou určite nie. Dúfajme že o dva týždne, keď sa vo Veľkom Krtíši koná ďalšie kolo Pohára SFKBU bude na súťaži viac Púchovčanov.

František Komora