Polícia informuje

154

Počet dopravných nehôd na cestách okresu Púchov medziročne klesol
Na cestách okresu Púchov sa počas prvých troch mesiacov tohto roka stalo 11 dopravných nehôd, čo je o dve menej, ako v rovnakom období minulého roku. Nehody si vyžiadali jeden ľudský život, jeden človek utrpel ťažké a štyria ľudia ľahké zranenia. Za prvé tri mesiace tohto roka spôsobili päť dopravných nehôd v Púchovskom okrese osoby pod vplyvom alkoholu. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ich počet stúpol o štyri.
Za obdobie od 1. 1. 2022 do 31. 3. 2022 došlo na cestách v Trenčianskom kraji k 240 dopravným nehodám (+49), z toho s následkom na živote alebo zdraví bolo 85 dopravných nehôd (+30). Pri dopravných nehodách bolo 9 osôb usmrtených (+7), 13 osôb bolo ťažko zranených (-5) a 96 osôb ľahko zranených (+37). Najviac dopravných nehôd v Trenčianskom kraji sa stalo v okrese Prievidza (77), najmenej v okrese Púchov a Partizánske (po 11). Púchovský okres je jediný v Trenčianskom samosprávnom kraji, kde počet dopravných nehôd medziročne klesol.
Požitie alkoholu bolo u vinníkov dopravných nehôd zistené v 31 prípadoch (+3). Pri týchto dopravných nehodách bola 1 osoba usmrtená (0), žiadna osoba nebola ťažko zranená (-1) a 6 osôb bolo ľahko zranených (-2).
Z hľadiska územnosprávneho členenia bolo najviac dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu zaznamenaných v okrese Prievidza (11), žiadna dopravná nehoda, ktorú by zavinil vodič pod vplyvom alkoholu, sa nestala v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Manželku udrel plastovou fľašou s vodou po hlave a vyhrážal sa jej smrťou
Poverený policajt Obvodného oddelenia PZ v Púchove vzniesol obvinenie 52-ročnému mužovi pre prečin nebezpečného vyhrážania. Vo večerných hodinách v rodinnom dome v jednej z obcí v okrese Púchov mal obvinený svoju manželku udrieť do hlavy plastovou fľašou s vodou a následne ju mal aj fyzicky napadnúť, pričom sa jej mal vyhrážať, že ju zabije. Po tom, ako privolala políciu, sa mal obvinený ísť schovať do prístavby vedľa domu s tým, že sa mal poškodenej vyhrážať, že si to odskáče.
Aj po príchode hliadky polície mal muž manželke vulgárne nadávať a opätovne sa vyhrážať zabitím. Svojím konaním vzbudil u poškodenej dôvodnú obavu o svoj život a zdravie. Zároveň bol podaný podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Za uvedené konanie hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Zľakol sa
Na požiadanie stálej služby Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zasahovala hliadka mestskej polície v herni na Nábreží slobody. Podľa oznámenia mal do prevádzky vojsť neznámy muž, ktorý odmietol predložiť občiansky preukaz a nechcel opustiť priestory herne. Hliadku po príchode na miesto informovali pracovníci súkromnej bezpečnostnej služby, že muž sa mal vrátiť z výkonu trestu a z prevádzky odišiel ešte pred príchodom hliadky mestskej polície. K poškodeniu prevádzky nedošlo.

Búchal na nesprávne dvere
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa krátko po polnoci dobíjal neznámy muž pod vplyvom alkoholu. Hliadka na mieste v medzidverovom priestore našla muža z Dohnian, ktorý hliadku informoval, že sa chcel dať ošetriť na pohotovosti, keďže ho neznáma osoba mala udrieť do tváre. Mestskí policajti mužovi vysvetlili, že pohotovosť je až v Považskej Bystrici. Následne z miesta odišiel.

Zobudili ho
Hliadka púchovskej mestskej polície zasahovala na Ulici dvory, kde podľa telefonického oznámenia neznámy muž ležal vedľa cesty na betóne, čím vzbudzoval verejné pohoršenie. Hliadka našla na mieste bezvládne ležať opitého muža. Mestskí policajti ho prebudili, priestupok vyriešili napomenutím a muža z miesta vykázali.

Skutok sa nestal…
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého sa mužovi z Púchova vyhrážala susedka. Hliadka po príchode na Moravskú ulicu našla muža, ktorý sa sťažoval. Bol evidentne pod vplyvom alkoholu a hliadke sa priznal, že susedka sa mu nevyhrážala. Krivo obvinená susedka mestských policajtov informovala, že jej sused požíva v nadmernej miere alkoholické nápoje a robí jej schválnosti. Hliadka ju informovala, že môže na oddelenie mestskej polície podať oznámenie o spáchaní priestupku. Žena povedala, že nechce nič oznámiť.

Zdroj: KR PZ Trenčín, MsP Púchov, ilustr. foto: Slavomír Flimmel