Polícia informuje

133

Krvácal z tváre
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Námestí slobody, kde mal na zemi ležať neznámy zranený muž. Hliadka zistila, že ide o muža z Púchova, ktorý silno krvácal z tváre. Prostredníctvom tiesňovej linky 155 privolali mestskí policajti zdravotných záchranárov, ktorým hliadka pomohla naložiť zraneného muža do sanitky. Tá ho previezla na ošetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Matku našli mestskí policajti
Púchovskí mestskí policajti pomáhali žene z Púchova pri hľadaní svojej matky – psychiatrickej pacientky. Podľa dcéry jej matka odišla nepozorovane z domu na neznáme miesto. Oznamovateľka stratenú matku opísala, uviedla ďalšie dôležité informácie o hľadanej osobe a spolu s hliadkou odišla najskôr do miesta bydliska, kde sa skontrolovalo okolie bytovky, pivnice a vykonalo sa zisťovanie u susedov. Následne sa vykonalo pátranie po osobe v najbližšom okolí a na vytipovaných miestach, keď o 12.35 hod. bola osoba zistená na Ulici 1. mája v Púchove pri Gymnáziu. Nájdenú osobu hliadka previezla do miesta bydliska.

Punto do Punta…
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Námestí slobody stoja podivným spôsobom dva automobily. Hliadka po príchode na miesto spoločne s hliadkou štátnej polície zistila, že majiteľ červeného automobilu značky Fiat Punto nezabezpečil svoj automobil dostatočne voči pohybu a ten samovoľne narazil do strieborného automobilu značky Fiat Punto.

Neustrážil si jazvečíka
Mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia, podľa ktorého sa mal po meste pohybovať pes bez dozoru. Hliadka mestskej polície našla na mieste hrubosrstého jazvečíka, ktorého previezli na oddelenie mestskej polície. Pomocou čipu zistili mestskí policajti majiteľa psa, ktorého telefonicky kontaktovali. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta Púchov mu uložili desaťeurovú pokutu.

Hasiči v Trenčianskom kraji zachránili v apríli majetok za takmer dva milióny
V priebehu mesiaca apríl 2022 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 215 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 91 zásahov, pri požiaroch. Nasledovalo 48 technických zásahov, 46 výjazdov k dopravným nehodám a 15 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 12 požiarno-previerkových cvičení a tri výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli. Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac apríl vyčíslené na 562.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1.910.000 eur.

MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín