Polícia informuje

159
FOTO: KR HaZZ Trenčín

Nedali si vysvetliť…
Krátko po druhej hodine nadránom zatelefonoval na oddelenie mestskej polície muž, ktorý našiel v Nimnici psa. Informoval, že ho vezie na oddelenie mestskej polície do Púchova. Z dispečingu mu vysvetlili, že Nimnica je samostatná obec a mestská polícia odchytáva psov iba na území mesta. O pár minút priviezli muž a žena na oddelenie kokršpaniela a požadovali, aby ho mestskí policajti prevzali. Dvojica začala mestských policajtov presviedčať, že hovorili so zástupkyňou OZ Hafkáči a chceli policajtov presvedčiť, že Nimnica patrí k Púchovu. Nakoľko komunikácia točiaca sa stále dookola či je Nimnica súčasťou Púchova prerastala v porušovanie nočného pokoja, hliadka odišla z miesta preč.

Mesto nie je lúka…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že neznámy muž trhá na Štefánikovej ulici kvety. Hliadka na mieste našla neznámeho muža, ktorý nevedel preukázať svoju totožnosť. Na oddelení informoval, že trhal kvety pre svoju matku. Matka jeho slová potvrdila, informovala, že kvety umiestnila do kvetináča. Mestskí policajti muža informovali, že sa dopustil priestupku a následne ho z oddelenia mestskej polície prepustili. Priestupok je v riešení.

Pomohli nevládnej žene
Na oddelenie mestskej polície sa obrátila žena z Okružnej ulice so žiadosťou o asistenciu pri premiestnení. Informovala, že má nevládne nohy a jej syn ju nedokáže premiestniť. Telefonovala na tiesňovú linku 112, kde jej odporučili, aby sa obrátila na mestskú políciu. Hliadka po príchode na miesto našla v byte sedieť ženu na zemi. Mestskí policajti ju zodvihli a premiestnili do obývacej izby na sedaciu súpravu. Žena neutrpela žiadne zranenie.

Tretinu dopravných nehôd v okrese Púchov zavinili tento rok osoby pod vplyvom alkoholu
Na cestách Púchovského okresu sa od začiatku roka do konca apríla stalo 16 dopravných nehôd, čo je o štyri menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrel pri nich jeden človek (medziročný nárast o jedného). Ťažké zranenia utrpeli tri osoby, čo je o jednu menej, ako v rovnakom období roku 2021. Ľahké zranenia utrpelo sedem osôb (medziročný pokles o tri).
Ani v prvých štyroch mesiacoch tohto roku sa nezlepšil negatívny trend požívania alkoholických nápojov účastníkmi cestnej premávky. Alkohol u vinníkov dopravných nehôd zistili policajti od januára do apríla v Púchovskom okrese v piatich prípadoch. Je to o tri prípady viac, ako v rovnakom období minulého roka. Alkohol sa podpísal takmer pod jednu tretinu všetkých tohtoročných dopravných nehôd v Púchovskom okrese.
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa od začiatku roka do konca apríla stalo 319 dopravných nehôd (medziročný nárast o 60), zomrelo pri nich desať ľudí, čo je o sedem viac, ako v rovnakom období minulého roka. Ťažké zranenia utrpelo za prvé štyri mesiace na cestách Trenčianskeho kraja 18 osôb, ľahko sa zranilo 122 osôb. O život prišli tento rok pri dopravných nehodách v Trenčianskom samosprávnom kraji štyria vodiči osobných automobilov, traja chodci, vodič nákladného vozidla, motocykla a spolujazdec v osobnom vozidle. Najviac dopravných nehôd v TSK sa tento rok stalo v okrese Prievidza (108), najmenej v Myjavskom okrese (12).
Takmer každú siedmu dopravnú nehodu na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja spôsobili v prvých štyroch mesiacoch tohto roka osoby pod vplyvom alkoholu. Až v 43 prípadoch z 319 nehôd boli vinníkmi dopravných nehôd osoby pod vplyvom alkoholu. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ich bolo o šesť viac. Najviac nehôd spôsobili osoby pod vplyvom alkoholu v okrese Prievidza (13), najmenej v okresoch Myjava a Nové Mesto nad Váhom (po jednej).

MsP Púchov, KR PZ Trenčín