Polícia informuje

294

Maserati niekomu prekážalo…

Hliadka mestskej polície zistila, že pred budovou mestského úradu stojí poškodený osobný automobil značky Maserati, ktorého vodič spáchal dopoludnia dopravný priestupok. Majiteľ automobilu oznámil, že mu neznáma osoba poškodila lak poškrabaním na pravých predných dverách, pravých zadných dverách, pravom zadnom blatníku. Vzhľadom na typ vozidla a predpokladanú vysokú výšku škody riešil majiteľ škodovú udalosť cez Policajný zbor Slovenskej republiky.

Nacúvala do stĺpika

Hliadka mestskej polície preverovala oznámenie o spôsobení škody na majetku mesta vylomením betónového stĺpiku pri Župnom dome. Na mieste pri Župnom dome čakala oznamovateľka, ktorá informovala, že pri cúvaní s osobným motorovým vozidlom narazila zadnou časťou do betónového stĺpiku, ktorý pri tom úplne vylomila. Okrem škody na majetku mesta Púchov si poškodila aj svoje osobné motorové vozidlo. Na miesto privolala dopravnú políciu. Hliadka zotrvala do príchodu príslušníka dopravného inšpektorátu a bola nápomocná pri kontaktovaní sa s riaditeľom a pracovníkmi Podniku technických služieb mesta Púchov za účelom riešenia spôsobenej škody mestu.

Notorický „znečisťovač“

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Štefánikovej ulici pred Divadlom vykonal bezdomovec veľkú potrebu. Na mieste hliadka zistila priestupok znečistenia verejného priestranstva fekáliami. Bezdomovec sa za posledné obdobie dopustil viacerých priestupkov znečisťovania verejného priestranstva, priestupkov prespávania na lavičkách a obťažovania okoloidúcich občanov.

Hlučný kolotoč

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie o rušení nočného pokoja v areáli pri hoteli Alexandra na Nimnickej ceste. Na mieste našli pracovníkov rozoberajúcich a nakladajúcich zariadenia kolotočov. Mestskí policajti ich upozornili na rušenie nočného pokoja. Syn majiteľa kolotočov hliadke uviedol, že vykonávajú iba nevyhnutné práce vyžadujúce si elektrickú energiu, nakoľko v ranných hodinách im bude odstavená. Následne sa s hliadkou dohodol, že práce ukončia do 20 minút.

„Hulákali“ z auta

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie podľa ktorého na Sedlišti ho obťažujú predstavitelia politickej strany „húkajúci z vozidla“. Hliadka o prijatí sťažnosti osobne informovala zodpovednú osobu, ktorá uviedla, že práve s oznámením pomocou ampliónu skončil a bude pokračovať o dva dni. Preverením oznámenia nebolo zistené porušenie zákona.

Na krajských cestách zomrelo už 20 ľudí

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 38. kalendárnom týždni stalo 19 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 970 dopravných nehôd, čo je o 19 viac ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich 20 ľudí (medziročný pokles o štyroch), ťažké zranenia utrpelo 48 osôb, čo je o 34 menej ako v rovnakom období roku 2018. Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 9.754 dopravných nehôd. Vyžiadali si 166 ľudských životov, čo je o deväť viac ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí si vyžiadali cesty Košického samosprávneho kraja, kde tento rok zomrelo pri dopravných nehodách 28 ľudí. Najmenej obetí – 15, majú v tomto roku cesty Bratislavského a Prešovského samosprávneho kraja.

Krajské policajné riaditeľstvo Trenčín má už svoj profil na facebooku

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne sa pripojilo k všetkým ostatným krajským riaditeľstvám, keď od pondelka 23. septembra spustilo vlastnú stránku na Facebooku pod názvom Polícia SR – Trenčiansky kraj. Vysoká sledovanosť hlavnej stránky Policajného zboru Polícia Slovenskej republiky a veľký záujem verejnosti o činnosť príslušníkov PZ prispeli k spusteniu samostatných facebookových stránok všetkých ôsmich krajských riaditeľstiev. Ani trenčianska krajská polícia nezostala výnimkou. Na vlastnej stránke bude prinášať denné aktuality z kraja, a to predovšetkým z oblasti kriminality a dopravnej situácie. Nebudú chýbať príspevky týkajúce sa dennodennej policajnej práce, o ktorej sa verejnosť nemala ako inak dozvedieť ako cez oficiálne kanály PZ na sociálnych sieťach. Občania budú môcť spoznať pôsobenie jednotlivých útvarov, spoznajú policajtov, ktorí sa starajú o ich bezpečnosť, nahliadnu do zákulisia práce, ktorá je pre všetkých policajtov poslaním.

Zverejnené statusy sa budú týkať všetkých útvarov a udalostí v rámci celého Trenčianskeho kraja. Stránka na Facebooku nebude používaná iba ako jednostranný komunikačný kanál. Občania sa budú môcť na KR PZ v Trenčíne obrátiť aj priamo, prostredníctvom súkromných správ. Už teraz zo skúseností Prezídia Policajného zboru a ostatných krajských riaditeľstiev môžeme predpokladať, že široká verejnosť bude aj do Trenčína posielať tipy na zvýšenie dopravnej bezpečnosti, informácie vedúce k vyšetrovaniu trestnej činnosti alebo ďalšie údaje, na základe ktorých bude možné identifikovať alebo priamo vyhľadať hľadané či nezvestné osoby. Miera interaktivity bude veľmi dôležitá, keďže vo viacerých prípadoch to sú práve všímaví občania, ktorí policajtom pomáhajú.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín