Polícia informuje

291
Ilustračné foto: KR HaZZ Trenčín

Nebezpečný poklop
Na nebezpečný poklop na šachte na Štefánikovej ulici upozornil púchovských mestských policajtov obyvateľ mesta. Hliadka po príchode na miesto zistila, že poškodený poklop je pred predajňou mäsa. Mestskí policajti označili poklop výstražným kužeľom a prípad nahlásili riaditeľovi Podniku technických služieb mesta Púchova. Na poškodený poklop upozorňovali aj ďalší obyvatelia mesta Púchov.

Diery na stĺpiky
Na oddelenie mestskej polície prišiel muž z Púchova spolu s manželkou aby polícii oznámili, že jeho brat vyvŕtal diery pre stĺpiky na spoločnej prístupovej ceste k ich pozemku vo Vieske-Bezdedove. Podľa oznámenia chcel brat vybudovať oplotenie, čím by znemožnil prístup k pozemku. Mestskí policajti pár poučili, aby prípad nahlásili na stavebný úrad na púchovskej radnici. Následne z miesta urobili fotodokumentáciu geometrického plánu a stav príprav budovania oplotenia.

Mŕtve vtáčatá…
Na oddelenie mestskej polície prišla staršia pani a požiadala hliadku o riešenie problému
s vtákmi pri pekárni na Ulici F. Urbánka. Mestskí policajti našli na mieste tri mŕtve vtáčatá, ktoré zrejme vypadli z hniezda a následne ich prešiel automobil. Tie boli následne odstránené z chodníka.

Hľadal ženu s dieťaťom
Krátko pred siedmou hodinou podvečer telefonoval na oddelenie mestskej polície muž zo Starej Ľubovne, že jeho žena aj s ročným dieťaťom vyrazila pred siedmimi hodinami z Valašského Meziříčí, ale do miesta stále nedorazila. Hliadku požiadal o prezretie vlakovej stanice. Mestskí policajti prehľadali železničnú stanicu
i jej okolie, ženu s dieťaťom však nenašli. Mužovi odporučili, aby sa obrátil na štátnu políciu.

Vodičovi namerali v Púchove takmer tri promile
Hliadkou Obvodného oddelenia PZ v Púchove bolo v čase pred 14.00 hod. v meste Púchov pred vjazdom do jednej z miestnych firiem zastavené osobné motorové vozidlo Škoda Octavia. Policajnej hliadke sa zdala totiž podozrivá jazda vodiča jazdiaceho od obce Beluša do mesta Púchov a preto sa rozhodla vodiča skontrolovať. Vodič bol v zmysle zákona vyzvaný na podrobenie sa dychovej skúške. Tá skončila s pozitívnym výsledkom až 2,96 promile. Opakovaná dychová skúška mala o niečo nižšiu hodnotu a to 2,56 promile. Z dôvodu pozitívneho výsledku dychovej skúšky bol vodičovi zadržaný vodičský preukaz a bol obmedzený na osobnej slobode. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici vzniesol 36 ročnému mužovi z Ukrajiny obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov vyšetrovací spis odovzdal prokurátorovi spolu s návrhom na podanie obžaloby. Obvineného umiestnili v cele policajného zaistenia.

Profesionálnych hasičov v Trenčianskom kraji zamestnali v máji najmä technické výjazdy
V priebehu mesiaca máj 2022 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 214 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 66 technických zásahov. Nasledovalo 58 výjazdov k požiarom, 56 zásahov pri dopravných nehodách a 12 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 14 požiarno-previerkových cvičení a osem výjazdov k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli. Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac máj vyčíslené na 233.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1.367.000 eur.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín